kulcsár edina
Egy kutatás során kiderült, hogy az idejekorán kopaszodó férfiak spermaszáma sokkal alacsonyabb az egészségesnél. De vajon befolyásolja-e mindez a babavállalást?
Az a népszerű elképzelés, miszerint a kopaszodás a férfiasság jele, sajnos tévhit. Leginkább a tesztoszteronszint pontos meghatározásával lehet megmérni, ki mennyire sikeres az ágyban.
Egy átfogó tanulmány kimutatta, hogy az idejekorán kopaszodó férfiaknak drasztikusan alacsony a tesztoszteronszintjük. Akár 60%-al is kevesebb lehet, mint az egészségeseké. Ekkora különbség pedig a spermiumokra is hatással van. A mellékherék jóval kevesebb hormont termelnek, így a nemzőképesség lecsökken.
Körülbelül minden hetedik férfi már 30 éves kora előtt kopaszodni kezd. Amennyiben ennél is korábban indulna meg a hajvesztés folyamata, az a tudósok szerint az egészséges spermaszám drasztikus csökkenésével jár együtt. Különösen hosszú ideje babára váró párok esetében érdemes figyelembe venni a kopaszodást, mint körülményt. Ha valamilyen ok miatt nem jön a baba, biztosan érdemes orvoshoz fordulni!
A vizsgálatból az is kiderült, hogy az alacsony spermaszám az egészségtelen életvitellel is összefügg.