tóth gabi
Az idei gazdasági növekedési cél elérése érdekében új lehetőség indult a vállalkozásoknak. A Demján Sándor-program keretében 1400 milliárd forintra lehet pályázni, mutatjuk, hogy hol és kiknek!
Magyarországon 900.000 vállalkozás működik, ezeknél a cégeknél pedig közel 3 millióan dolgoznak. Az ő és családjaik, ezzel együtt pedig a gazdasági növekedés támogatására indult el a Demján Sándor-program, aminek keretében a következőkre lehet pályázni.
A kormány új gazdaságpolitikai akciótervének részeként még tavaly jelentették be, hogy a hazai KKV-k (kis és középvállalkozások) kapacitásbővítésének, digitalizációs fejlesztéseinek, energiahatékonysági, valamint vállalkozásfejlesztéshez kapcsolódó beruházásainak támogatása érdekében elindítják a Demján Sándor programot.
A program elsődleges célja, hogy hatékony megoldásokat kínáljon a magyar vállalkozások kihívásaira, valamint segítse a családokat a stabilabb pénzügyi háttér kialakításában. Emellett lehetőséget biztosít a hazai és külpiaci beruházásokra, új munkahelyeket teremt és elősegíti a kkv-k méretének megduplázását. Illetve, hogy megmozduljon a gazdaság és 3 százaléknál nagyobb növekedést érjen el 2025-ben- közölte Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára.
Tőketámogatásoktól kezdve a digitalizáció segítése mellett számos eleme van a programnak, de része az adóadminisztráció csökkentése is. A Demján Sándor-program 8+1 pontja a következő:
A vállalkozásoknak pályázni a dsprogram.hu vagy a vali.hu oldalakon lehet.
De ki is az a Demján Sándor?
Demján Sándor egy Állami Díjas magyar üzletember, közgazdász volt, aki 2018-ban hunyt el. Az államszocialista időkben ő volt a Skála-Coop vezetője és az első magyar magántulajdonban lévő kereskedelmi bank, az MHB alapítója. A rendszerváltás után kibővítette vállalkozási körét és az ország leggazdagabb emberei közé került. Élete utolsó éveiben Magyarország 1–5. leggazdagabb és 6–16. legbefolyásosabb emberei egyikének számított.