tóth gabi
M. Dóra csak egy fotót szeretett volna készíteni.
Városnéző kirándulásnak indult, borzasztó tragédia lett belőle: M. Dóra és párja, Gergely az Eastbourne-i tengerpartra utaztak, a híres Belle Tout világítótornyot akarták közelebbről megnézni. A 26 éves gyógyszerész felsétált a sziklákra, de már késő volt, amikor észrevették: közeleg a dagály, méghozzá nagyon gyorsan és csapdába estek, nem tudnak visszamenni a partra. A pár azonnal megpróbált segítséget hívni, de nem volt térerejük.
„Körülbelül 500 méterre voltunk a toronytól, amikor elkezdtünk fényképezni. Ekkor már gyorsan közeledett a dagály. Tudtuk, hogy vissza kell mennünk, el is indultunk, de elvágott minket az árapály. A strand egy kis elkerített részén voltunk, próbáltunk telefonálni, kiabálni segítségért. Dóra egy sziklára helyezkedett, én pedig körülbelül 50 métert úsztam, hogy elérjem a strandot. A tengerparton találtam egy házaspárt, egy idős férfi hívta a mentőket. Ekkor érkezett meg az óriási hullám” - fogalmazott Gergely.
Dóráért a Tengerészeti Partvédelmi Ügynökség mentőcsapatot, valamint két helikoptert és több mentőcsónakot is küldött, ők megtalálták a nőt és kiemelték a vízből. Újraélesztést kapott, a londoni King's College Kórházba vitték, akkor már nem volt pulzusa, még aznap meghalt.
Az ügyben folyó nyomozás arra is kitért, voltak-e turistákat figyelmeztető táblák a parton, ahol a pár sétált. Kiderült, hogy voltak táblák, amelyek szerint „Apálykor tilos kilépni”, sétaidőkkel és dagály-menetrenddel, de a Gergelynek segítő, a partot hetente többször felkereső férfi szerint ezek a táblák újak, korábban csak időpontok voltak kiírva. A lefolytatott vizsgálatok szerint M. Dóra halálát fulladás okozta.
A Blikk tudomása szerinte Dóra és Gergely évek óta éltek együtt Londontól délre eső otthonukban, mindketten az egészségügyben képzelték el a jövőjüket, Szegeden egy egyetemre is jártak. Gergely négy éve diplomázott, egy évre rá angliai otthonuk közelében lévő kórházban kezdett dolgozni.