Magyar Péter tanácsadója szerint jól jönne a háború és néhány százezer ember halála

POLITIK
KÜLFÖLD

Szerző WM

Létrehozva: 2025.01.08.

Ők dumálnak korrupcióról? A Biden család belefullad a korrupciós ügyekbe!

Bidenék számtalanszor visszaéltek a hatalmukkal, hogy meggazdagodjanak.

2024. december elsején Joe Biden amerikai elnök bejelentette, hogy elnöki kegyelmet ad a fiának, Hunter Bidennek. Az amerikai elnök szelektívnek és méltánytalannak nevezte a fia elleni eljárást, mint írta:

Joe Biden évtizedekig lehetett érintett korrupciós ügyekben, aminek segítségével meggazdagodott az egész családja. Fotó: AFP

Egyetlen értelmes ember sem juthat más következtetésre, aki megvizsgálja Hunter ügyének tényeit, mint hogy Huntert csak azért szemelték ki, mert ő a fiam – és ez nem helyes. (...) Azzal, hogy megpróbálták megtörni Huntert, megpróbáltak megtörni engem is – és nincs okunk azt hinni, hogy ez itt meg fog állni. Ami sok, az sok.

Az elnöki magyarázkodás érthető, hiszen mégsem mondhatta azt, hogy "azért adok kegyelmet Hunternek, mert a fiam, és nem akarom, hogy élete végéig a rácsok mögött sínylődjön." Pedig nagy valószínűséggel az utolsó pillanatban megadott elnöki kegyelem nélkül ez lett volna a playboy életet élő férfi sorsa. 

Mutatjuk a Biden család legdurvább korrupciós ügyeit!

Pénzmosás

A Fox News amerikai hírportál által megszerzett dokumentumok alapján az FBI pénzmosás gyanújával nyomozást indított a Hunter Biden laptopján talált dokumentumok ügyében. Az ügyben a nyomozás 2019 decemberében indulhatott meg, Joe Biden ekkor még nem volt elnök.

Az FBI jelentése szerint a laptopon talált bizonyítékok alapján bűncselekmény történhetett. Az egyik kormánytisztviselő elmondta, hogy az FBI nem indíthat nyomozást, ha nincsenek bizonyítékok, így valószínűleg elegendő anyag áll rendelkezésre, mely szerint bűncselekmény történt.

A dokumentumok egyébként úgy szivárogtak ki, hogy Hunter Biden egy szervízbe vitte a laptopját, ahol a tulajdonos lemásolta az egyik merevlemezt. A fő korrupciós vádak úgy szóltak ellene, hogy dollármilliókat forgatott orosz, ukrán és kínai állampolgárok között a Burisma Holdings ukrán gázcég igazgatósági tanácsának tagjaként.

 2023-ban érkezett aztán a hír, hogy peren kívüli megállapodást kötött Hunter Biden, akit az adószabályok megsértésével és tiltott fegyverbirtoklással is meggyanúsítottak később.

Az ukrán szál

Az ukrajnai ügyek tekintetében a nyilvánosságra került e-mailekből az derül ki, hogy Hunter Biden már egy évvel azelőtt bemutatta apját - aki akkor a demokrata Barack Obama alelnöke volt - a Burisma ukrán energetikai nagyvállalat legfőbb vezetőinek, hogy Joe Biden pozíciójával visszaélve nyomást gyakorolt volna Petro Porosenko akkori ukrán elnökre annak érdekében, hogy kirúgja a Burisma korrupciógyanús ügyeit vizsgáló főügyészt, Viktor Sokint, mivel a korrupcióban érintett lehetett Hunter is, akinek az ebben játszott szerepét külön vizsgálták.

Biden 1 milliárd dollár amerikai kormányzati támogatás megvonásával zsarolta Porosenkót, aki végül engedett és kirúgta Sokint.

Egy 2015 áprilisában keltezett elektronikus levélből pedig kiderült, hogy Vadim Pozsarszkij, a Burisma igazgatótanácsának egyik tanácsadója megköszönte Hunter Bidennek, hogy bemutatta őt az apjának.

Egy esztendővel korábban ugyanez az ukrán tanácsadó levélben felvetette Hunter Bidennek, hogy "miként tudná latba vetni befolyását az ukrán vállalat érdekében". Hunter Biden 2014 áprilisától volt a Burisma igazgatótanácsának tagja, busás - havi 50 ezer dolláros - javadalmazásért, holott nem volt semmilyen cégvezetési tapasztalata, illetve nem rendelkezik diplomával az energetika területéről. A Burismától Hunter Biden végül 2019 áprilisában távozott, vélhetően azért, hogy ne befolyásolja negatívan ez a munka az apja akkori elnöki kampányát.

Az orosz szál

2014 februárjában a Rosemont Seneca Partners nevű befektetési és pénzügyi tanácsadással foglalkozó amerikai cég „tanácsadás” címén 3,5 millió dollárt kapott Elena Baturinától, aki Jurij Luzskov volt moszkvai főpolgármester özvegye, és a leggazdagabb orosz nő, akinek a vagyonát 1,2 milliárd dollárra becsülik.

A Rosemont Seneca Partnerst Hunter Biden, Christopher Heinz (John Kerry volt demokrata elnökjelölt, illetve külügyminiszter mostohafia) és Devon Archer alapították 2009-ben, és ők voltak a tulajdonosai is. A Rosemont Seneca Partners 2013-ban társult a Bo Hai nevű kínai befektetési alappal, létrehozva a BHR Partnerst.

Devon Archer 2014 áprilisában tagja lett az ukrán Burisma nevű energetikai vállalat igazgatótanácsának, Hunter Bidennel egyidőben. Archer 2018 tavaszán hagyta el a Burismát, júniusban első fokon elítélték egy sziú indián törzs kötvényértékesítésből származó bevételeinek elcsalása, illetve több magánnyugdíjalap pénztőkéjével történő visszaélés miatt. Az amerikai szenátus is vizsgálta az ügyet, szerintük a pénz tisztázatlan forrásból származott, ez magyarázatot ad arra is, hogy miért 11 részletben utalták. 

Hogy Hunter Bidenék valójában miért kaptak 3,5 millió dollárt az orosz oligarchától, majd ezt követően miért ment át a cégükön ugyanannak az oligarchának 242 ezer dollárja, csak találgatások vannak, de az a legvalószínűbb, hogy pénzmosás történt.

A kínai szál

Hunter Biden a Kínai Kommunista Párt oligarcháival is üzletelt. Az első ügylet megkötésére 2013 decemberében került sor, amikor Biden Obama alelnökeként Pekingben hivatalos látogatást tett. Az alelnököt elkísérte Hunter Biden is, aki 1,5 millió dollár értékben kötött befektetési megállapodást a családi cégük nevében a kínai jegybank egyik fiókintézményével. Továbbá 2017 augusztusában Hunter Biden a legnagyobb, papíron magánkézben lévő kínai energetikai vállalat, a CEFC China Energy Co.-ban 50 százalékos részvénnyel rendelkező Ye Jianming nevű oligarchával is kötött egy rendkívül jövedelmező üzletet, amely évi több mint 10 millió dollár haszonnal járt volna a Biden család számára.

A román szál

Hunter Biden Romániában megpróbálta az egyik korrupt üzletember barátját megmenteni az igazságszolgáltatástól, és ezért cserébe pénzt kaphatott. 2015-ben Puiu Popoviciu román üzletember ellen eljárást indítottak a bukaresti Băneasa-farm területén lévő, 224 hektár nagyságú telekvásárlás alatt történő befolyással való üzérkedés és vesztegetés miatt. 

A kiváló amerikai kapcsolatokkal rendelkező Popoviciu azonban Hunter Bidenhez fordult, hogy vessen latba befolyását a vádak ejtése érdekében. Hunter korábban Popoviciu tanácsadója volt. A dolog érdekessége, hogy ekkor Joe Biden volt az amerikai alelnök, és azelőtt egy évvel Bukarestbe látogatott, ahol Victor Ponta miniszterelnöknek a korrupció elleni harc fontosságáról beszélt. Popoviciut hét év börtönre ítélték, de elhagyta Romániát. Román sajtóhírek alapján az első és a másodfokú ítélet között Hunter Biden megpróbált közbenjárni Popoviciu mellett, megkérve Mark Gitensteint - aki 2009 júliusa és 2012 decembere között Amerika bukaresti nagykövete volt -, hogy az üzletember felmentése érdekében lépjen kapcsolatba Louis Freeh-vel, aki Bill Clinton elnöksége alatt, 1993-2001 között volt az FBI vezetője és kiváló demokrata kapcsolatokkal rendelkezik. Vélhetően úgy gondolták, hogy a demokrata adminisztráció tud hatni a román hatóságokra. Azt nem lehet tudni, hogy Louis Freeh végül fellépett-e Popoviciu érdekében.

A szexvideós botrány

A New York Post korábban arról is beszámolt, hogy birtokukba került egy 12 perces szexvideó, amelyen Hunter Biden egy ismeretlen nővel szexel, közben pedig cracket szív. 

De pedofilia gyanúja is felmerült az ügyben, mert egy 14 éves és több másik kiskorú lány fotóit is megtalálták Hunter Biden merevlemezén.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek