INSIDER

Szerző WM

Létrehozva: 2023.12.12.

Felpezsdül az élet a Parlamentben, így búcsúznak a képviselők 2023-tól

Csaknem 50 fontos jogszabályról döntenek az év végi hajrában.

Hétfőn délután napirend előtti felszólalásokkal vette kezdetét az Országgyűlés őszi ülésszakának utolsó három napja. A parlamenti honlapon olvasható napirendi javaslat szerint eskütétel mellett közel félszáz javaslatról dönthetnek a képviselők. 

parlament, országgyűlés, adó, adótörvény, szavazás
December 13-án zárul az Országgyűlés őszi ülésszaka, addig még sok munkájuk van a képviselőknek. Fotó: Havran Zoltán / Magyar Nemzet

Letette a képviselői esküt a fideszes Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára, aki a közelmúltban meghalt Turi-Kovács Béla (Fidesz), az Országgyűlés korelnöke mandátumát kapta meg. Ezen kívül szerdáig terítéken lesz egyebek mellett:

  • az építészetről szóló törvényjavaslat, 
  • a Magyar Honvédség iraki szerepvállalásáról szóló országgyűlési határozati javaslat,
  • az az indítvány, amely alapján egyes munkakörökben megszűnik a kötelező orvosi alkalmassági vizsgálat.
  • Szó lesz a Mi Hazánk két, az országgyűlési, illetve a fővárosi választási rendszert érintő kezdeményezéséről,
  • a szuverenitásvédelemmel kapcsolatos indítványokról,
  • az idegenrendészeti szabályok szigorítását tartalmazó, valamint a külföldi állampolgárok Magyarországon történő tartózkodását, munkavállalásának jogcímeit és feltételeit meghatározó kormányzati előterjesztésekről is.

Fókuszban a szuverenitásvédelem

A tervezett törvény célja, hogy becsukja a kiskaput a választási trükközés előtt és következménye legyen annak, ha valaki külföldi pénzt használ fel a választási kampányban. Ez azt követően vált prioritássá, hogy mások mellett a baloldal egykori közös miniszterelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter bevallotta, hogy a 2022-es választási kampányban több millió dollárt kaptak külföldről.

Azóta a Karácsony Gergelyhez köthető 99 Mozgalom is hasonló ügyben érintett. A Nemzeti Információs Központ jelentéséből kiderült: az Action for Democracy szervezeten és egy svájci alapítványon keresztül több mint négymilliárd forint külföldi pénz landolt a baloldalnál a tavalyi választási kampányban.

Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője korábban úgy fogalmazott:

a baloldali politikusok a törvényeket kijátszva, külföldi szervezetektől fogadtak el pénzt, hogy hatalomra kerüljenek, ezzel kockára téve hazánk szuverenitását.

Kocsis Máté azt írta: ennek a jelenlegi szabályok miatt nem lehetett komolyabb következménye, viszont, hogy ez ne fordulhasson elő még egyszer, az új szuverenitási törvény becsukja a kiskaput a választási trükközések előtt.

Az új törvénycsomaggal létrejön a Szuverenitásvédelmi Hivatal, amely egyebek mellett a külföldről érkező befolyásolási, dezinformációs és a választói akarat befolyásolására irányuló kísérleteket vizsgálja, blokkolja, majd azokat a nyilvánosság elé tárja.

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek