tóth gabi
Sokszor hiába a legnagyobb gondosság és lelkesedés, betonkemény lesz a végeredmény. Ezzel a recepttel azonban nem lehet hibázni: mutatjuk, mi az omlós mézeskalács titka!
Közelednek az ünnepek, hamarosan itt az ideje elkészíteni ezt a hagyományos süteményt, ami egyszerre lehet dekoráció, ajándék és desszert is. Nincs is annál jobb, mint amikor az omlós mézeskalács illata belengi a lakást – de sokan nem szívesen fognak neki a sütésnek, mert gyakran a végeredmény kőkemény lesz. Bár dekorációnak így is jó, azért az az igazi, ha omlós mézeskalács kerül ki a sütőből, amire nem kell hosszú heteket várni, hogy ehető legyen. Mutatjuk, hogyan készítsd, ha azt szeretnéd, hogy egyből puha, illatos és fogyasztható legyen.
A tésztán múlik minden
Szinte mindenkinek van egy alap mézeskalács receptje, de ha az a cél, hogy rögtön ehető legyen, akkor már a tészta összeállításánál észnél kell lenni: az omlós mézeskalács egyik titka ugyanis az, hogy több zsiradék kerül a tésztába, és kevesebb cukor és méz. Így azonnal fogyasztható lesz ez az isteni karácsonyi sütemény. Az azonban fontos, hogy ha nem ajándékba, hanem dísznek, netán házikónak szánod a mézeskalácsodat, akkor keményebb tésztát készíts, vagyis maradj a hagyományos változatnál.
Ne süsd túl sokáig
Azonban hiába a tökéletesen összeállított tészta, ha túlsütöd. Az omlós mézeskalács számára elég 5-10 perc sütési idő; ez a tészta vastagságától is függ. Míg sülnek, figyelni kell a tésztát: ha a széle már kezd barnulni, veheted is ki; így biztosan omlós és puha lesz.
Utólag is menthető
Ha keményre sikerült a mézeskalács, tedd légmentesen zárható zacskóba vagy fedeles fémdobozba, és dobj mellé egy szelet almát! A méz megköti az almából kipárolgó vizet, így néhány nap után puha lesz a mézeskalácsod.
Omlós mézeskalács recept
Hozzávalók:
Elkészítés: