Létrehozva: 2022.06.05.

Ez az igazán omlós fasírt titka

Így biztosan nem lesz száraz és rágós.

A fasírt talán az egyik legközkedveltebb étel az otthoni konyhában, könnyen és gyorsan elkészíthető, ezért viszonylag gyakori fogás minden családban. Ám nem mindegy, hogyan készítjük el, mert amilyen könnyen össze lehet dobni, ugyanolyan könnyen el is lehet rontani sütés közben a fasírtot. Nincs is rosszabb annál, ha a munkánk végeredménye száraz és rágós marad.  Ha viszont ismered az igazán omlós fasírt elkészítésének a titkát, akkor garantált lesz a siker!

Fotó: Pixabay.com

Az első és legfontosabb lépés a jó minőségű darált hús kiválasztása

Általában sertéshúsból készítik, de lehet keverni marhahússal is, arra azonban figyelni kell, hogy a darált hús ne legyen túl száraz. A kicsit szaftosabb, zsírosabb részek, mint a comb vagy lapocka pont megfelelnek erre a célra. Hogy könnyen összeálljon, vízbe áztatott zsemlét vagy kenyeret szoktak a háziasszonyok a fasírtba rakni. Ettől jobb lesz a fasírt állaga is, de fontos, hogy csak szikkadt kenyeret használj és lehetőleg kerüld a nagyon felfújt típusú pékárut, mert annak az állaga nem lesz jó minőségű áztatás után. 

A fűszerezés alapvetően a következő fűszerekből áll: 

Hagyma, fokhagyma, só, bors, paprika, apróra vágott petrezselyem, de ízlés szerint lehet még hozzáadni bármit. A tojást érdemes kissé felverni, mielőtt hozzáadjuk a darált húshoz, 400 gramm húshoz bőven elég 1 darab tojás, hogy omlós maradjon a fasírtunk.

  • Ha egy kis darab vajat teszünk a fasírt közepébe, sokkal zamatosabb lesz.
  • A fasírt formázásakor nagyjából azonos méretűeket érdemes készíteni, hogy a sütési idejük is egyforma legyen.
  • Ha nem ragaszkodunk a golyó formához és egy kicsit meglapogatjuk a fasírtokat, hamarabb átsülnek a serpenyőben és nem száradnak ki.

Ez a sütés titka

Olajban sütésnél figyelni kell arra, hogy forró olajba rakjuk bele a fasírtokat és fedő alatt süssük meg az egyik oldalát, hogy megőrizzük a hús nedvesség tartalmát. Miután kellőképpen megsült az egyik oldala, vegyük lejjebb a hőfokot és fordítsuk át a másik oldalára. Nyugodtan levehetjük róla a fedőt is, mert így már nem fognak kiszáradni a fasírtjaink.

Nagyon sokféle körethez illik feltétként a ropogós fasírt, a régről megszokott borsófőzelék és krumplifőzelék, vagy a büfékben megszokott rizs, krumplipüré vagy hasábburgonya helyett kipróbálhatjuk pl. majonézes kukoricasalátával, zöldséges bulgurral vagy vajban párolt idényzöldségekkel is.

Jó étvágyat kívánunk hozzá!



 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek