Magyar Péter trágár szavakkal gyalázta a gyermekotthon vezetőjét

POLITIK
Létrehozva: 2022.05.19.
Módosítva: 2022.05.19.

Még nincs késő, így ültesd a cukkinit a kertedben, hogy bőséges legyen a termés

Hosszasan lehet ecsetelni ennek az isteni zöldségnek az előnyeit. Mindenképp érdemes ültetni. Ha idén még nem került rá sor, ne bosszankodj, hiszen a cukkíniről nem tudsz lemaradni. Még mindig van idő.

Nem véletlenül a diétázók kedvenc zöldsége, hiszen nagyon alacsony a kalóriatartalma, és rendkívül változatosan elkészíthető. Ha eddig azt hitted, hogy már késő lenne cukkinit ültetni, akkor tévedtél: bár már május közepe van, még bőven van idő arra, hogy kikerüljön a kertbe. Könnyen termeszthető, így kezdő kertészek is bátran próbálkozhatnak vele, és ha megfelelően gondoskodsz róla, akkor az egész családot ellátja terméssel. Most már leginkább a magvetést érdemes megpróbálni, de még palántázással is lehet cukkinit ültetni, hiszen rendkívül gyorsan fejlődik a cserépben is, egy-két hét elteltével már ki is lehet ültetni. Így hamarabb kezd teremni, és hosszabb ideig is hoz termést, mint helyre vetéssel. Mutatjuk, hogyan gondozd a cukkinit, hogy jó sok termést hozzon!

Bőséges terméssel hálálja meg a gondoskodást a cukkini. Fotó: Shutterstock


 

Szereti a napot

Első lépésként járd körbe a kerted, és döntsd el, hova kerüljenek a cukkinik! Fontos, hogy hatalmas helyre van szükségük, egy-egy bokornak legalább egy négyzetméteres terület kell, hogy tudjon terjeszkedni. Bár nem kúszik, ha elég vizet és tápanyagot kap, hatalmasra nő. Fény- és melegigényes növény, ezért napos helyet válassz neki.

 

Meghálálja, ha kap egy kis trágyát

A cukkini a tökfélék közé tartozik; bőséges tápanyagellátásra van szüksége ahhoz, hogy szépen fejlődjön. Ha nem volt ősszel trágyázás a területen, ahova ültetni szeretnéd, akkor az ültetőgödörbe szórj egy kevés komposztot vagy szerves trágyát.

A cukkini ültetése egyszerű, de néhány dologra nem árt odafigyelni. Fotó: Shutterstock

 

Így ültesd ki

A palántákat érdemes hozzászoktatni a kinti környezethez, vagyis legalább egy hétig rendszeresen vidd ki őket – eleinte egy-két órára, majd fokozatosan növeld az időtartamot. Így a kiültetésnél kevésbé fognak sokkot kapni, és hamarabb növekedni, fejlődni kezdenek. Ültetés után alaposan locsold be a frissen kiültetett növénykéket. Ha magról veted, akkor se feledkezz meg a trágyázásról, hiszen ekkor is szüksége lesz a bőséges tápanyagellátásra a növénynek. Egy fészekbe 3-4 magot vess, 2-3 centiméter mélyen; ha kibújtak a növénykék, csak a legszebbet, legéleterősebbet hagyd meg.

 

Egész nyáron gondoskodj róla

Akár ültetted, akár magról vetetted, a fiatal cukkininövénynek eleinte rengeteg vízre van szüksége, hogy szépen növekedjen. A rendszeres öntözésről később se feledkezz meg, de amikor nagyobb a bokor, már kevesebb vízzel is beéri. Rendszeresen gyomláld, tartsd tisztán körülötte a területet, hiszen így jobban átjárja a levegő a bokrokat, és kisebb az esély a gombás megbetegedésekre. A cukkininak kevés ellensége van: az egyik a lisztharmat, a másik a meztelen csiga. Érdemes folyamatosan ellenőrizni, minden rendben van-e a bokrokkal, és cselekedni, ha megtámadja őket valami.


 


 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek