tóth gabi
Omlós, puha és zamatos, ráadásul másnap sem szárad ki, ha ezzel a módszerrel készíted. Az íze pedig egyenesen mennyei.
A hétvégi ebédek egyik legnépszerűbb fogása a rántott csirkemell; ám azt kevesen tudják, hogy akárcsak a sertéshúst, ezt is érdemes egy éjszakát áztatni. A csirkemell pácolása ugyanis sokkal omlósabbá teszi a húst, és rengetegféle fűszerrel meg tudod bolondítani, hogy isteni finom legyen. Mivel ez a hús hajlamos a kiszáradásra, nem árt, ha kap egy kis extra nedvességet – és ez nem csupán a tepsiben sült csirkére igaz, hanem a rántott csirkemellre is.
Tej, író, joghurt
Változatos, hogy a csirkemell pácolása miben történhet: már azzal is sokat javítasz az ízvilágán, ha fűszeres olajban hagyod állni pár órát, hogy alaposan átjárják az ízek. Ám ettől nem lesz omlós és puha: utóbbinak az egész éjszakás, tejben, joghurtban vagy íróban pácolás a titka. Sokak szerint akkor a legfinomabb, ha íróban ázik egy éjszakát, és csak ezután kapja meg a panírbundát. Ám ha ez nincs otthon, megteszi a tej vagy a natúr joghurt is.
Isteni fűszerek, több változatban
Érdemes pácoláskor már befűszerezni a húst, hiszen csak így fogják átjárni az ízek: író vagy tej esetében a legjobb a fokhagymás-zsályás ízesítés, de ízlés szerint készítheted borsosan és fokhagymásan, vagy zöldfűszeresen is a csirkemellet. Ha hagyod a fűszeres lében állni egy éjszakát pihenni a csirkét és utána panírozod be, mennyei ízekre, és puha húsra számíthatsz.
Kukoricapehely a roppanós panír titka
Ha pácolással már gondoskodtál róla, hogy omlós és finom legyen a csirkemell, akkor ideje a panírt is feldobni egy kicsit! A tökéletesen ropogós panírhoz kukoricakeményítőre és kukoricapehelyre lesz szükséged. Utóbbit zúzd össze apróra, majd amikor panírozod a lecsepegtetett húst, liszt helyett használj kukoricakeményítőt, zsemlemorzsa helyett pedig forgasd az apróra tört kukoricapehelybe. Ezután nincs más dolgod, mint kisütni forró olajban; és végül tálalni.