Létrehozva: 2021.09.12.

Fantasztikus magyar siker Olaszországban, itt vannak a részletek

A focicsapatot amatőrök alkotják, de most végre pénzt is kaptak.

Tizennyolc csapat vett részt a Riminiben a minifutball Bajnokok Ligájában, melyet címvédőként a Mad Dogs csapata nyerte meg. A kispályán, műfüvön 5+1 fővel, 2x4 méteres kapura játszott tornára a csapat bajnoki ezüstérmesként jutott ki. Szigorú feltétel, hogy csak amatőrök vehetnek részt a meccseken, van köztük NB III-as focista, projektmenedzser, Nagy Dániel pedig ingatlanfejlesztőként nyert a focipályán Bajnokok Ligáját.

„A Mad Dogs egy baráti közösség, ez a titkunk. Élünk, halunk egymásért, talán ezért is nehéz minket legyőzni” – árulta Nagy Dániel, aki elárulta, a minifutball lényege, hogy mivel kevesebben egyszerre a pályán, mindenki támad és védekezik.

„Azt nem bírja el a csapat, hogy a mondjuk a csatár csak elöl álljon„ – vallja a focista.

Döntőbeli ellenfelük, a a román FC Oradea „összevásárolt”, a Mad Dogs azonban barátságból, szeretetből focizik.

„A bajnoki ezüstéremért kaptunk félmillió forintot, két támogatótól kaptunk még hárommilliót, ebből utaztunk Olaszországba, lett szállásunk, teljes ellátásunk. Sőt, még masszőrt is tudtunk vinni magunkkal. Az első helyért 3500 eurót kaptunk, ezt maguk között osztjuk el ” – árulta el Nagy Dániel.

Figyelmeztetést adtak ki az autósoknak: sokba kerülhet, ha ezt elmulasztják