Létrehozva: 2020.11.23.

15-6 ide: ebben sokkal jobb a Fradi Ronaldóéknál

Igazi csapatmunka itt, Cristiano Ronaldo zsenialitása ott.

Kedden (21.00, tv: M4 Sport) a Juventus vendége lesz a Ferencváros a Bajnokok Ligájában. Természetesen az olasz bajnok az esélyes, de van, amiben Szerhij Rebrov csapata sokkal jobban áll az őszi szezonban: míg a Zebráknál hat focista szerezte a csapat góljait, a Fradiban tizenöten osztoznak a találatokon.

Heister (jobbra) már a tizenötödik őszi Fradi-gólszerző volt (Fotó: Nemzeti Sport)

Jelképes volt a két csapat hétvégi bemelegítése a holnapi BL-meccsre. Az olasz bajnokságban a Juve „szokásos” gólfelelőse, Cristiano Ronaldo két góljával verte 2-0-ra a Cagliarit, ellenben az FTC aszezonbeli 15. gólszerzője, Marcel Heister bombájával győzte le a Honvédot az NB I-es derbin.

A portugál szupersztár azért tart csak nyolc gólnál az új szezonban, mert a koronavírus-fertőzése miatt három bajnoki és két BL-mérkőzésről hiányzott. Így is ő szerezte a csapata góljainak több mint harmadát. Gyakorlatilag félidőnként (47 percenként) betalál a kapuba, a klubjában ősszel csak a magyar bajnok elleni első BL-meccsén maradt gól nélkül.

Öt bajnokin nyolc gól az idei mérlege
Fotó: AFP

„Minden nap példát mutat, a meccseken, az edzéseken, mindenhol. Nem csak a góljai miatt mondom: szerencsések vagyunk, hogy nálunk játszik. Ő a mi fiatal legényünk”

– áradozott 35 éves veteránjáról Andrea Pirlo vezetőedző.

Ronaldón kívül a Juvéból csak Álvaro Morata igazán veszélyes az ellenfelek kapujánál. A spanyol csatár kilenc fellépésén hatszor volt eredményes – ebből kétszer éppen a Puskás Arénában, a Fradi ellen 4-1-re megnyert BL-meccsen. A többiek közül Dejan Kulusevski két gólt szerzett a szezon eddigi részében, Adrien Rabiot, Leonardo Bonucci és Paulo Dybala pedig egyet-egyet.

A Juventus őszi gólszerzői:

Cristiano Ronaldo 8; Álvaro Morata 6; Dejan Kulusevski 2; Paulo Dybala, Leonardo Bonucci és Adrien Rabiot 1-1.

Ehhez képest a Fradi keretének és játékrendszerének kiegyensúlyozottságát jelzi: a Juventus hat idei gólszerzőjével szemben a zöld-fehérek közül már tizenöten betaláltak a kapuba. A házi gólkirály Tokmac Nguen összesen 18 őszi meccsén 10 gólt termelt eddig, de a többi találat sokkal inkább eloszlik a társai között.

Az FTC őszi gólszerzői:

Tokmac Nguen 10; Franck Boli 7; Roko Baturina 5; Myrto Uzuni, Ihor Haratin és Isael 3-3; Michael Skvarka és Somália 2-2; Katona Bálint, Varga Roland, Eldar Civic, Lovrencsics Gergő, Olekszandr Zubkov, Sigér Dávid és Marcel Heister 1-1.