RETRO RÁDIÓ

Fordulat az időjárásban, mutatjuk hol havazhat a napokban

Fordulat az időjárásban, mutatjuk hol havazhat a napokban
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2019. 02. 10. 07:15

A következõ napokban szeles idõre kell számítani, egyes helyeken pedig hó is hullhat.

Vasárnap sok felhő lesz felettünk, de azért rövid napos időszakokra is számíthatunk. Csapadék csak a késő délutáni, kora esti órákban fordulhat elő az északi tájakon. Hajnalra többfelé pára, köd képződik. Délelőtt, napközben egyre nagyobb területen élénkül meg a délies szél, nyugaton, északnyugaton erős, viharos lökésekre is számítani kell. Délután 6 és 13 fok között alakul a hőmérséklet, melegfronti tünetek előfordulhatnak.

Hétfőn élénk, erős, helyenként viharos északnyugati széllel, sok esővel, záporokkal érkezik a hidegfront. A hegycsúcsokon havas eső, hó is eshet. Az ország nagy részén 4 és 8 fok között alakulnak a maximumok.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőre elsőfokú riasztást adott ki széllökés miatt Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas és Veszprém megyére.

Kedden elszórtan számíthatunk kisebb esőre, havas esőre, záporokra, hózáporokra. Az északnyugati szél erős, a Dunántúlon viharos lesz. Délután 2-7 fok várható.

Szerdán változóan felhős, szeles időre van kilátás. Gyenge eső, havas eső nyugaton hullhat - írja az Időkép.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.