POLITIK

Szerző t.t.

Létrehozva: 2023.12.11.

Az afgánok egy százaléka már Németországban él!

Drámai helyzetre figyelmeztet a német politikus. A migrációs válság Németország végleges összeomlásával fenyeget.

Jens Spahn volt egészségügyi miniszter drámai szavakkal figyelmeztet a tömeges bevándorlás következményeire.

Bundestag - Budget week
Jens Spahn volt egészségügyi miniszter szerint Németország fordulóponthoz érkezett. Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP

 

Ha Németország nem veszi kézbe ezt a problémát, szörnyű lesz az ébredés

 - állítja. 

A CDU politikusa az iszlám kulturális területről érkező tömeges bevándorlással kapcsolatban azt mondja: „Jelenleg naponta ezer migráns érkezik szabálytalanul Németországba.  Jelentős részükre hatással van az iszlám kulturális terület”mondja a Bild főszerkesztő-helyettesének adott interjúban.
A CDU képviselője szerint ez a befolyás nem szűnik meg csak azért, mert valaki átlépi a határt. 

Szerintem sokan nem voltak tisztában azzal, hogy mekkora feladatot jelent, ha egy ilyen kulturális területről százezrek, sőt milliók érkeznek hozzánk

– mondja saját pártjára is utalva a volt miniszter.

Terroristák is érkeznek a tömeges migrációval. Fotó: Clemens Bilan

 
Spahn többször járt Afganisztánban, és úgy tapasztalta, hogy ott az életet részben a középkori szokások alakítják. Hozzáteszi: "A világ afgán lakosságának egy százaléka jelenleg már Németországban él” - mintegy sejtetve a kultúrák közötti várható konfliktusokat. Arról is beszél az interjúban, hogy főleg az iszlám kulturális területre jellemző a zsidógyűlölet, a melegek elleni gyűlölet, valamint a férfiak és nők közötti egyenlőség hiánya. 
A politikus úgy véli, a CDU túl sokáig figyelmen kívül hagyta ezt a problémát.  „Még tíz évig folytathatjuk így, de egyszer eljön az a pont, hogy a problémát mások egészen radikálisan fogják megoldani.”
Azt is megfogalmazza: ha a jövőben kormányozni fog a CDU/CSU, akkor csak egyetlen esélyt kap a problémák kézben tartására. 

Ez lesz az utolsó lövésünk, hogy úgy mondjam, különben nekünk is végünk lesz. Ha ezekben a kérdésekben is elveszítjük a hitelességet, akkor talán csak a radikális megoldások jöhetnek szóba.


Németország „stratégiai dilemmáját” Spahn abban látja, hogy az emberek jobbközép politikai többséget akarnak, de mindig baloldali koalíciót kapnak

Nem tudunk és nem is akarunk koalíciót kötni ezzel az AfD-vel. De ez azt jelenti, hogy mindig megalkuszunk a baloldallal.

 

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek