kulcsár edina
Jó, ha van otthon mindig ebből a csodaszerből, és nemcsak a takarításhoz érdemes felhasználni, de a mosáshoz is! Nemcsak a ruháknak, a gépnek is jót tesz.
Rengetegen használnak szódabikarbónát a háztartásban különféle dolgokra, például sütéshez, takarításhoz, súroláshoz. Nemcsak amiatt, mert olcsóbb, mint a tisztítószerek, de sokan azért is szeretik, mert nincs káros hatással a környezetre. Mosásnál is érdemes használni, hiszen szebbek lesznek a fehér ruhák, spórolhatsz a mosószeren, és mindemellett a gépet is tisztítja.
Feloldja a szennyeződéseket
A mosógépet ajánlott legalább kéthavonta alaposan kitisztítani, főleg akkor, ha általában hideg vagy langyos vízzel mosol, hiszen a mosás során kioldódott szennyeződések, a mosópor és az öblítő lerakódott maradványai hosszú távon károsíthatják a gépet. A tisztításhoz indíts el egy programot ruhák nélkül, 90 fokos vízzel, és a dobba szórj három evőkanál szódabikarbónát is. Megszabadítja a szennyeződésektől a gépet.
Eltünteti a szagokat
Ha már nagyon sok a szennyeződés a mosógépben, kellemetlen, dohos szaga lehet a dobnak, és idővel ezt a ruhák is átvehetik; annál pedig nincs bosszantóbb, mint amikor a frissen mosott ruháknak állott szaga van. Ilyenkor a tisztító mosás előtt takarítsd ki a gép belsejét egy kis szódabikarbónával: keverj hozzá annyi vizet, hogy kenhető pépet kapj, majd alaposan töröld át vele a fiókokat, a dobot, a tömítéseket. Ezután indítsd el a forró vizes mosást.
Nem fakulnak ki a ruhák
Nemcsak a gép tisztítására érdemes szódabikarbónát használni, de a napi mosáshoz is; ha minden programhoz adsz két evőkanállal, a színes ruhák hosszabb ideig szépek maradnak. Használhatod fehérítésre is: oldj fel egy kád vízben fél kiló szódabikarbónát, áztasd bele a fehér ruhákat, majd fél óra elteltével mosd ki őket a normál programon.