kulcsár edina
Csodálatos dísze a kertnek ez a mediterrán növény, ami egész nyáron ontja a virágokat. Ha a tiéd nem bontott még szirmokat, akkor ott valami nem stimmel; mutatjuk a leggyakoribb hibákat!
Nyáron már nincs túlságosan sok teendő a leanderrel, de annál több akad tavasszal és ősszel, hiszen ahhoz, hogy rengeteg virágot hozzon, a metszés és a teleltetés kell, hogy tökéletes legyen. De mi van akkor, ha mindent jól csináltál, és a leander nyár elején virágzott, most pedig már csak zöld hajtásokat hoz? Mutatjuk, hol lehet a probléma!
Túl kevés a víz
Eredeti élőhelyén a leander vízpartokon nő, így nem elég neki egy kevés vizet löttyinteni a cserépbe, hogy éppen csak nedves legyen a virágföld teteje: öntözéskor bőségesen locsold meg. Legalább naponta egyszer kapjon vizet, de a nagy nyári hőségekben szereti, ha akár kétszer-háromszor is meglocsolod. Az sem mindegy, milyen vizet adsz neki: lehetőleg ne legyen hideg, inkább állott, langyos vízzel öntözd, és a legjobb, ha esővizet adsz neki.
Túl sok a víz
Bár szereti a bőséges öntözést, azért túllocsolni sem szabad, mert ilyenkor a növény szintén nem hoz virágokat, csak sűrű, zöld leveleket. Tehát legyen mindig nedves a földje, de ne tocsogjon a vízben.
Nem kapott tápoldatot
A leander rendkívül tápanyagigényes növény, tavasztól őszig folyamatosan tápoldatozni kell; ha ez elmarad, akkor nem hoz új virágokat. Az öntözéskor hetente egyszer adj tápoldatot is a vízhez.
Rossz helyen van
Ahhoz, hogy bőségesen virágozzon, a leandernek sok-sok napfényre is szüksége van, így, ha a cserepet félárnyékos helyre állítottad, ideje kivinni a kert legnaposabb részére! Olyan helyen legyen, ahol a lehető leghosszabb ideig érik közvetlenül a napsugarak.