tóth gabi
Már mindenki túlvan az első fűnyíráson, de ennyiben nem merülhet ki a gyep gondozása. Különösen májusban, hiszen most teheted a legtöbbet azért, hogy egész évben dús és zöld legyen kertedben a fű.
Egyre zöldebb minden, és a bőséges esőzésnek köszönhetően a fű is megindult. A nyíráson túl még akad néhány teendő vele, amit ebben a hónapban érdemes megcsinálni. Így az egész szezonban dús, zöld gyepszőnyegen élvezhetitek a meleg napokat.
Pótold a hiányosságokat
Az első nyírás után sokkal szembetűnőbbek a kopasz foltok, ahol kikopott vagy kiégett a fű. Érdemes ugyanolyan fűmaggal beszórni ezeket a területeket, mint amilyenből a pázsit áll. Tisztítsd meg a területet az elhalt növényektől, majd lazítsd fel a földet két-három centi mélyen. Keverd össze a fűmagot földdel, majd egyenletesen szórd el a kopasz foltokon, és alaposan öntözd meg a területet.
Húzd ki a gyomokat
Ha nem szeretnél gyomirtókat használni, akkor kézzel kell megszabadítanod a pázsitot az oda nem illő növényektől. Érdemes eső vagy öntözés után gyomlálnod, ilyenkor könnyebben kijönnek gyökerestül a gazok. Amelyik gyomnak mélyre fut a gyökere, azt egy hosszú, éles késsel ásd ki a földből.
Állítsd be a fűnyírót
Májusban már gyakrabban kell nyírni a füvet, de nem mindegy, hogyan teszed. Érdemes fokozatosan lejjebb állítani minden nyírással a fűnyíró vágási magasságát, hiszen ha hirtelen nyírod rövidre a gyepet, még tavasszal is kiéghet, foltos lehet. Ha még nem tetted meg, nézd meg a fűnyíró pengéjét, és ha kell, élezd, éleztesd ki, hiszen nem jó, ha tépi a fűszálakat. Nyírás közben ne mozgasd előre-hátra a gépet, mert csúnya lesz a végeredmény; mindig előrefelé dolgozz a géppel.
Kezdd el az öntözést
Ha csapadékos az idő, akkor nincs szükség külön locsolásra, de érdemes figyelni a pázsit talajának a nedvességét, és ha kell, akkor reggelente érdemes megöntözni a füvet. Ez azért is fontos, mert a gyomok sokkal jobban viselik a szárazságot, mint a fűszálak, így ha száraz a terület, el fognak uralkodni a pázsiton. A rendszeres, bőséges öntözésnek hála a gyepnek hosszabb, erősebb gyökerei lesznek, és jobban bírja majd a nyári forróságot.