kulcsár edina
Ugye te is legalább két-három havonta lecseréled a fogkefédet? De ha már ott egy régi fogkefe a kezedben, nehogy kidobd! Ezerféle haszna lehet a háztartásban. Máris mutatjuk a legjobb ötleteket!
Mire jó egy régi fogkefe? Napestig is sorolhatnánk, mi mindenre használhatod a háztartásban. Ráadásul minden családban sok van belőle, hiszen a fogorvosok szerint legalább 8-12 hetente ildomos lecserélni a fogkefénket. Mutatunk pár ötletet, mi mindenre használható a régi fogkefe, ha a fogmosásra már egy újat használsz!
A régi fogkefe használatának első számú szabálya: mielőtt bármibe belefognál vele, fertőtlenítsd! Semmi bonyolultra ne gondolj, egyszerűen tedd néhány percre lobogva forró vízbe. Ha extrán elővigyázatos vagy, egy kevés fertőtlenítő hatású tisztítószert is önthetsz a vízbe. Ha inkább a természetes megoldásokra törekszel, egy kanál szódabikarbónát adj a fertőtlenítő oldathoz. Ha a fogkefe műanyaga megpuhult a forró vízben, egy-egy darabnak hajlítsd kifelé a fejét 90 fokban, így még több, korábban elérhetetlen helyre befér majd.
A régi fogkefe ugyanis a kulcs-eszköze annak, hogy a legnehezebben elérhető sarkokban is tisztaság legyen az otthonodban. Ezzel az egyszerű takarítóeszközzel ugyanis az apró résekhez, sarkokhoz is hozzáférsz. Lássuk, mi mindent tisztíthatsz vele!
Bevetés után ne felejtsd el ismét forró vízben fertőtleníteni a fogkefét, nehogy elszaporodjanak rajta a baktériumok!
Kreatív alkotáshoz is használhatod a leselejtezett fogkefédet. Fogj egy sima, fehér pólót, és néhányféle textilfestéket. Mártsd a festékbe a fogkefét, és egyszerűen fröcsköld rá a festéket a pólóra. Minden színhez más fogkefét használj!