Nagy tömegben vietnámi és thai kamulájkokat vásárolt Magyar Péter

INSIDER
Létrehozva: 2019.12.18.

Így védjük meg a növényeket a téli sózástól

A kerti utak és a közterületen lévő járdák sózása halálos méreg a növényeink számára. Mutatjuk, mit lehet tenni, hogy ne pusztuljanak el.

 

  • Fotó: Csóka Ferenc / RIPOST
  • Az első és legfotonosabb, hogy ha csak tehetjük, kerüljük a sózást! Jeges időben a járdákra használjunk inkább fahamut, homokot, fűrészport, apró kavicsot, kályhasalakot, illetve a kereskedelemben kapható, erre a célra szolgáló keveréket. Ha mégis muszáj sózni, használjunk olyan keveset, amennyit csak lehet.

  • Érdekes kiváltóanyag lehet a vinasz is, mely egy, a cukorgyártás során keletkező melléktermék. Ugyanakkor ennek az a hátránya, hogy kifejezetten rossz szagú, ezért csak külterületi, nem lakott övezetekben szokták alkalmazni. Azonban hatalmas előnye, hogy olvadáskor a földbe szivárogva trágyaként működik, tehát a növényvilágnak kifejezetten hasznos
  • Ha sövényt neveltünk a forgalmas autóút mellett a zaj, a por ellen, akkor most nádfonat takarással, vagy egy műanyag lappal védjük meg veszélyeztetett helyzetben levő sövényünket az úttestről felcsapódó sós hólétől.
  • Forgalmasabb utak és kereszteződések közelébe csak sótűrő növényeket ültessünk! Ilyen például a mérges gesztenye, a japán orgona, a páfrányfenyő.
  •  

    Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
    Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
    Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
    -

    További cikkek