tóth gabi
Ne keseredj el, ha csúnya a konyhapadlód, és nincs lehetõséged súlyos százezrekért átrakatni! Ezekkel az egyszerû, filléres módszerekkel pár nap alatt újjá varázsolhatod!
Az elhasználódott, foltos, penészes járólap cseréje milliós tétel is lehet; és akkor még nem is beszéltünk a burkolással járó felfordulásról, hulladékról… Aki nem engedheti meg magának a teljes burkolatcserét, annak is van lehetősége felújítani, megszépíteni a konyhapadlót – és nem is kell hatalmas összegekre gondolni, tényleg pár ezer forintból megoldható, hogy újszerű legyen!
Ha már a sima fertőtlenítő felmosás nem segít, vess be néhány keményebb tisztítószert! A patikában kapható terpentin és a só keverékével a járólap, csempe szép fényes lesz, ha átdörzsölöd vele, de ugyanezt a hatást elérheted egy kis szalmiákszesszel is. A langyos vízbe kevert ecet is csodákat tesz a padlóddal. Arra ügyelj, hogy ezeket a munkákat mindig gumikesztyűben végezd!
Lehet, hogy furcsán hangzik, de valójában nagyon sokan csinálják: ugyanis ezzel a módszerrel pár évet biztosan nyersz a teljes cseréig, és ha ügyesen fested át a padlót, senki nem mondja meg, hogy nem burkoltattál újra. Festés előtt alaposan tisztítsd meg a járólap felületét, nem maradhat rajta se por, se vízkő, a koszos fugákat is súrold át. Ezután erős, hídképző alapozót vigyél fel egy rétegben; a festékboltban kérj segítséget, melyik tapad a legjobban a járólapra! Hagyd száradni annyi időt, amennyi a dobozra van írva (általában 24 óra), és után vidd fel a végleges festéket. Ez bármilyen szín lehet, amit választottál. A festés után vizes alapú parketta lakkal menj át a járólapokon, és kész is vagy. Ha fel akarod dobni a padlódat, stenciltechnikával is díszítheted, itt olvashatsz erről a módszerről többet.
A köznyelvben még mindig linóleumnak hívják a műanyag padlót, de ezen a néven már nem fogod megtalálni az üzletekben. A PVC padló leterítését csak végső esetben ajánlják a szakemberek, de ha nincs más megoldás, még mindig kisebb beruházás, mint újraburkoltatni a konyhát – és ma már egész jó padlókat lehet kapni. A leterítés előtt érdemes eltüntetni a fugákat a járólapok között, mert később át fognak látszani a padlón – ezt önterülő aljzatkiegyenlítővel is megteheted.