tóth gabi
Télen nagy gondot okozhat a ruhák szárítása és teregetése. Míg nyáron szinte órák alatt megszáradnak, addig a hideg idõben akár napokig is eltarthat és lehet, hogy a végére bebüdösödnek.
Egy-két praktika alkalmazásával többé már nem lesz bosszantó a ruhák szárítása télen. Nem kell félned, hogy a nedvesség miatt bepenészednek a falak, vagy az ablak sarkai, a ruhák pedig nem büdösödnek meg, megmarad a friss öblítő illat is.
A legjobb időpont a teregetésre a reggel. Ilyenkor még télen is van rá esély, hogy egy kis napsugár betéved az ablakon, ezzel segítve a száradást. A legjobb, ha olyan helyiségbe rakod a szárítót, ami viszonylag jól szellőzik. Ha van egy kevésbé forgalmas szoba, akkor tedd oda, és napközben nyisd ki résnyire az ablakot.
Ha szerencsés vagy és van kerted vagy erkélyed, akkor nyugodtan tedd ki a szárítót a szabadba. Mostanában már kevesen csinálják így sajnos, pedig öreganyáink télen is előszeretettel tették a mosott ruhát az udvarra. És milyen igazuk volt! A kinti szárításnak köszönhetően a ruhaneműk ropogósak, frissek és jó illatúak lesznek, a 0 Celsius-fok alatti hőmérséklet a baktériumoknak, kórokozóknak sem kedvez. A tapasztalatok szerint
a kint szárított ruha, bár még nedves maradhat, a lakásba kerülve már nagyon gyorsan megszárad.
Ha nem tudsz a szabadba teregetni, akkor mosás előtt tegyél egy kis szódabikarbónát is a dobba. Így fertőtleníted és egyben szagtalanítod is a textileket. A szárítóra nagyon szellősen tedd a ruhákat, legyen sok hely a darabok között. A legbiztosabb, hogy pár óra múlva meg is fordítod őket, így rövidülhet a száradási idő, és a penészedést is megelőzheted.