tóth gabi
Azt hitted, e-mailezni a világ legegyszerûbb dolga? Vigyázz, mert van néhány dolog, amire nem árt figyelni, ha az egészségedet és a kapcsolataidat is meg szeretnéd óvni. Megmutatjuk, mit ne csinálj, hogy az e-mail ne újabb stresszforrás legyen!
Oké, hogy udvarias akarsz lenni, de ha egy köremailben meg akarsz köszönni egy információt, akkor legalább ne a „válasz mindenkinek” opcióval küldd el a levelet. A kétszemélyes társalgásban is van egy pont, ahol már illik lezárni a beszélgetést. Ha nincs célja a válaszodnak, akkor vedd úgy, hogy mindent megbeszéltetek, és légy elég bátor nem válaszolni.
Ha azt szeretnéd, hogy a másik fél átgondoltan, érdemben válaszoljon, akkor ne várj azonnali választ akár az éjszaka közepén is. Nyugodtan feküdj le, ne csekkold kétpercenként a postafiókodat, mert lehet, hogy ő csak reggel fogja látni a leveledet.
Egyszerűen azért, mert bunkóság. Olyan, mintha egyszerűen nem érdekelne, hogy valaki épp hozzád beszél. Ne gondold, hogy a te e-mailed a legfontosabb – kivéve persze, ha konkrét vészhelyzet van.
Nem kell minden mondatra részletes választ adnod, de egy rövid válaszlevelet a legkötekedőbb ügyfél, vagy a legkellemetlenebb főnök is megérdemel.
Ez olyan, mintha számon kérnéd a másikat, hogy milyen gyorsan nézi meg a leveledet. Kicsit ciki…
Persze ha a főnököd keres sürgős ügyben, akkor nincs halogatás, de a legtöbb esetben várhat egy kicsit a válasz. Nyugodtan fejezd be, amit épp csinálsz, és gondold át, mit is akarsz felelni.
Nyugodtan kapcsold be a szabadságodról szóló automatikus értesítést, és élvezd a nyaralást. Ha egyszer elkezded megválaszolni az e-maileket, az jelzés a kollégáknak, hogy újabbakkal is bombázhatnak. Az sms-nek is vannak fontos szabályai - olvasd el őket itt!