tóth gabi
Naponta kétszer-háromszor is fõzöl feketét, és a zaccot a szemétbe dobod? Ha ezt elolvasod, biztos, hogy ezután gyûjteni kezded az értékes maradékot.
A koffein nem csupán az agyadat élénkíti, a bőrödet is ébren tartja, hisz növeli a zsírraktárak anyagcseréjét, így elősegíti a zsír lebontását.
Ha nincs pénzed drága kezelésekre, a kávézaccból olcsó, mégis természetes bőrradírt készíthetsz.
Először is hagyd megszáradni a zaccot, majd tedd egy szép üvegedénybe a fürdőbe. Egy meleg vizes zuhany után a kávét keverd össze néhány evőkanál vízzel, és pár csepp olívaolajjal, majd kend rá a pasztát egy lufa-szivacsra és radírozd át a combjaidat és a popsidat.
A kávézaccal nemcsak az eldugult lefolyót tisztíthatod meg, de kiváló zsíroldó tulajdonságának köszönhetően a sütő és a tűzhely körül is jó szolgálatot tehet. Finom szemcséi hatékonyan, de karcolás nélkül tisztítják meg a felületeket.
A mosdókagylóból is eltünteti a vízkövet és a zsírfoltokat.
Ha a zaccot hűtőszekrénybe rakod kis vászonzsákocskába csomagolva, akkor felszívja a felesleges nedvességet és megakadályozza a penészképződést.
Kicsit bizarr ötletnek tűnik, de állítólag a kávézacc a házi kedvencek bolhái ellen is bevethető. Csak bele kell masszírozni az állat szőrébe a zaccot, és az élősködők máris egy új gazdi után néznek.
A kávézaccot kiszórhatod a kertbe, ugyanakkor a cserepes virágok földkeverékébe is tehetsz zaccot.
Hihetetlenül gazdag tápanyagokban - foszfort, káliumot, kalciumot és ként is tartalmaz.
Ha nem használod fel azonnal, érdemes üres kávésdobozban összegyűjteni, jól jön majd palántázáskor.
Mint természetes házi tisztítószer, kiválóan élénkíti a szőnyegek színét. Csak rá kell szórni a kárpitra, majd pár perc múlva fel kell porszívózni.
A kávézaccból könnyű természetes festéket készíteni: csak annyi a teendő, hogy tíz percig főzd forró vízben, majd szűrd le: ezt használhatod természetes hajbarnítóként hajmosás után.