RETRO RÁDIÓ

Nem adott pénzt az apa, így állt bosszút a fiú

Létrehozva2022. 07. 18. 15:50

Először csak kétszázezer, majd négyszázezer forintot követelt az apjától a 23 éves fiú, és mert az apa nem fizetett, különös bosszút állt.

 

A Pásztói Járási Ügyészség vádat emelt egy 23 éves férfivel szemben, a következők miatt. 

A férfi egy ismerősével 2020. október 14-én reggel az édesapja házához ment, ahol az apa éppen felújítási munkálatokat végzett két munkatársával. Az ismerős a férfi apjától egy tartozás visszafizetését követelte, aki nem ismerte el, hogy tartozna. Erre a fia is bement a házba és rátámadt, trágár kifejezésekkel, fenyegetőzve ő is követelni kezdett tőle kezdetben 200.000, majd a vita hevében már 400.000 forintot. Azzal fenyegette meg, hogy ha az apja nem fizet, összetöri az autóját, felrobbantja a házat, megöli őt.

Az apa azt mondta, hogy nem tartozik nekik és elküldte fiát, aki az autójával elhajtott ugyan, de nem sokkal később visszatért. Felvett egy követ és azzal fenyegetőzött, hogy a kocsihoz vágja, ha az apja nem fizet. Mivel az apa tartotta magát ahhoz, hogy nem tartozik, a fia belevágta a követ a hátsó szélvédőbe, ezzel 45 ezer forintos kárt okozva apjának.

Bosszúbúl megrongálta apja autóját. Fotó: nyomozati iratok

 Az ügyészség önbíráskodás bűntettének kísérlete miatt emelt vádat a fiúval szemben és indítványozta, hogy a Pásztói Járásbíróság tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben ítélje őt felfüggesztett börtönbüntetésre, a próbaidő alatt pedig rendelje el pártfogó felügyeletét is.

Mi az a büntetővégzés?

Nem feltétlenül szükséges tárgyalás ahhoz, hogy a bíróság eldöntse az ügyet - a büntetővégzést a bíró ugyanis iratok alapján hozza meg és ha annak tartalmával az eljárás résztvevői egyetértenek, az ugyanolyan ítéletnek számít, mint ha tárgyalás után született volna.

Ugyanakkor, ha a büntetővégzés tartalmával a vádlott, a védő, vagy az ügyész nem ért egyet, akkor kérhetik, hogy az ügyet tárgyaláson folytassák.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.