tóth gabi
Ilyenkor a folyadék és a kímélő étkezés sokat segít abban, hogy a szervezet gyorsabban legyőzze a betegséget.
Az influenzavírus néhány óra alatt ledönti az embert, és a szokásos náthás tünetek mellé komolyabb panaszaink is lehetnek.
A mostani influenzajárvány tünete a magas láz, a hidegrázás, az izomfájdalom és a fejfájás. Sajnos nem 2-3 napig, hanem akár két hétig is eltarthat a lábadozás. Tehát nagyon komolyan kell venni a megbetegedést, és otthon ágyban, párnák között kell gyógyulni: mondta a Ripostnak Palásthy Katalin belgyógyász-háziorvos aki néhány jó tanácsot is adott.
Nagyon fontos az étrend
Készítsünk, frissen facsart ivóleveket almából, narancsból, citromból, céklából. Valódi immunerősítő a zöldturmix spenótból, sóskából, mángoldból. Rengeteg C-vitamint tartalmaz a savanyú káposzta is, ebből is érdemes ilyenkor falatozni. Ha nagyon fáj a torkunk, készítsünk hagymasalátát, kevés sóval és pici ecettel, vagy fél citrom levével. A hagyma köztudottan gyulladáscsökkentő. Ebédre inkább sok zöldséget együnk, kerüljük a hús és tejtermékeket. Ebben a nehéz időszakban nem kell terhelni a szervezetet nehéz ételekkel. Készítsünk gyógynövények forrázatával teát, amibe kevés méz és citrom is mehet. Ezt kortyolgassuk egész nap.
Szedjünk vitaminokat!
Ilyenkor a legfontosabb a C- és D-vitamin. Mindkettő küzd a vírusok ellen és erősíti az immunrendszert. Egy átlagos napon elég 100-200 mg, ám járványok idején nem árt felturbózni szervezetünket és ilyenkor ajánlott 1000 mg-os tablettát szedni. Azt eddig is tudtuk, hogy a D-vitaminnak szerepe van a csontok egészséges fejlődésében, a fogak megóvásában, ám az újabb kutatások immunrendszer-erősítő szerepéről is beszámoltak. A háziorvos D-vitaminból napi 600 nemzetközi egységet (NE) ajánl, ami 15 mg-nak felel meg, ám influenzajárvány idején emelni kell az adagot. Ilyenkor napi 1000-2000 NE D-vitamin segíti a megelőzést és a gyógyulást.
KERETES
Maradjunk otthon!
Ha valaki elkapta a betegséget, mindenképpen maradjon otthon, mert a lábon kihordott influenzának súlyos szövődményei lehetnek! Igyunk sok folyadékot, gyógyteát és feküdjünk az ágyba. Az alvás a legjobb orvosság mert segíti a felépülést. Szakemberek azt javasolják, ha elkaptuk a betegséget, vonuljunk külön szobába, hogy ne fertőzzük meg a családtagokat. A szájmaszk viselése, a fertőtlenítő kézmosás rengeteget segíthet abban, hogy ne terjedjen át mindenkire a vírusos betegség.