tóth gabi
A szõrtelenség ma már az intim higiénia természetes része. Van, aki minden szálat eltávolít, mások meghagynak egy keveset a természetes szõrzetbõl. Olyan nõ viszont kevés akad, aki a teljes, természet adta bozonttal él. A szõrtelenségnek azonban sajnos veszélyei is vannak...
Bár a nők többsége ragaszkodik odalent a bársonyos csupaszsághoz, a bőrgyógyászoknak vannak fenntartásaik az üggyel kapcsolatban A szőrtelenítési módszerek között ugyanis egyetlen sincs, amely teljesen sérülésmentesen távolítaná el a szőrszálakat. A borotválástól a gyantázásig minden eljárás apró mikrosérüléseket okoz a bőrön, amelyek lehetőséget adnak a kórokozóknak arra, hogy bejussanak a bőr alá, és gennyes gyulladásokat váltsanak ki.
Sajnos a HPV vírus is képes gyorsan terjedni a szőrtelenítés segítségével. Ha valakinek van egy nemi szervi szemölcse, hirtelen nagyon sok lehet belőle, ha a borotvával szétterjeszti a bőrén. Már csak ezért is érdemes oltást kérni a vírus ellen: a méhnyakrákot okozó törzsek mellett ugyanis a szemölcsöt okozó vírustörzsek némelyike ellen is adhat védelmet az oltás.
Van néhány dolog, amire érdemes odafigyelni, ha szeretnéd elkerülni a kellemetlen tüneteket. Az egyik legalapvetőbb dolog a minél tökéletesebb higiénia. A bőrt a szőrtelenítés előtt és után is alaposan le kell fertőtleníteni, az eszköz (például borotva, gyanta) pedig legyen egyszer használatos, eldobható, vagy könnyen fertőtleníthető. Azt valószínűleg nem is kell mondani, hogy más borotváját még véletlenül se használd, és a sajátodat ne add kölcsön, de azt a borotvát is fertőtlenítsd le alaposan, amelyiknek csak te vagy a gazdája. Szőrtelenítés után pedig néhány napig ne menj uszodába, szaunába, hiszen ott számos olyan kórokozóval találkozhatsz, amelyeknek nem kellene a bőr sérülésein bejutniuk, mert változatos fertőzéseket okozhatnak.