tóth gabi
Télen az állandó zárt cipõ viselése szabályosan kikészíti a lábakat. Jól esik ilyenkor egy kis kényeztetés, de nem kell azonnal a drága pedikûröshöz szaladni. Nagyanyáink házi praktikája ma is mûködik!
Az ecet igazi csodaszer, tökéletes tisztítószer és szépségápoló is egyben. Ha szeretnéd, hogy puha legyen a lábad, és eltűnjenek a bőrkeményedéseid, egyszerűen csak vegyél ecetes lábfürdőt!
Engedj egy tálba langyos vizet és tegyél bele egy-két evőkanál hagyományos ecetet. Aztán áztasd bele a lábad, és lazulj ényelmesen húsz percig.
Ettől a filléres kezeléstől nemcsak finom puha lesz a talpad, de az ecet meg is nyugtatja a sajgó végtagot. Jobb, mint egy masszázs! A lábfürdő nemcsak pihentet, hanem ápol is, sokkal könnyebb lesz utána leradírozni a korábban kemény részekről az elhalt hámsejteteket. Utána pedig bársonyosabbá válik a talpad.
Ha ízületi panaszaid vannak, érdemes kipróbálnod az almaecettel bolondítani a lábfürdőt. E csodás szer használata a népi gyógyászatban gyökerezik. Elődeink egy fárasztó nap után elővették az ecetes fiolát és ezzel gyógykezelték fáradt bedagadt lábaikat.
Ma már tudjuk, hogy az almaecetben lévő kálium különösen hasznos, mert megakadályozza a kalcium lerakódását az ízületekben, amely szoros kapcsolatban áll az ízületek merevségével. A lábfürdő hatékonyságát növelhetjük rozmaring, fahéj, levendula, szegfűszeg, borsmentaolajokkal. Ezekből tíz-harminc cseppet használj.
Tél kezdetén ismét sok narancsot citromot, mandarint, grapefruitot, lime-ot veszünk. A héjukat ne dobd ki a szemétbe, hanem forrázd le és ha kihűlt, a levet az ecetes vízhez keverheted. Meglátod, jót tesz. A citrusolajok hatására elillan a fáradtságunk, és a bennünk lévő stresszt és feszültséget is csökkenthetjük.