tóth gabi
A fájdalom nem mindig elég erõs ahhoz, hogy azonnal egyértelmû legyen a baj. Azonban egy testi reakció egyértelmûsíti a helyzetet. Mutatjuk, mire kell figyelned, ha pénisztörésre gyanakodsz.
Egy 47 éves brit férfi reccsenést hallott, miközben a partnerével szeretkezett. Képes volt végigvinni az aktust, de másnap véraláfutásokat vett észre a herezacskóján és a péniszén. A vizelete véres volt, és maga a vizelés is fájdalmat okozott. Amikor bement a sürgősségi osztályra, az orvosok pénisztörést állapítottak meg, eddigre pedig pénisze is megdagadt.
Sajnos egy rossz mozdulattól vagy pozíciótól tényleg eltörhet a pénisz: csont ugyan nincs benne, de a barlangos test kötőszövetében a túlzott terhelés következtében sérülés, szakadás következhet be.
A történetünkben szereplő férfi esetében nemcsak a barlangos test, hanem a húgycső is megsérült – ez okozta a vizelettel kapcsolatos tüneteket és a vizelés okozta fájdalmat. Ilyen esetben a vér akár a húgycsőnyílásnál is megjelenhet. Ez a súlyos állapot csak a pénisztörések 10-20 százalékában történik meg. Az említett esettel kapcsolatban az is érdekes volt, hogy a szexuális aktus nem szakadt félbe – ez egyáltalán nem általános, az erekció a sérülés pillanatában azonnal elmúlik.
A pénisztörésnek sajnos hosszú távú következményei is lehetnek, ha nem látják el megfelelően. Aki nem fordul időben orvoshoz, azt kockáztatja, hogy a hegesedés következtében pénisze elgörbül, vagy akár merevedésképtelen lesz. Ha a húgycső is sérült, akkor a hegszövet kialakulásának következtében be is szűkülhet, ami vizelési nehézségekhez vezethet.
Az esetünkben szereplő férfi szerencsére időben kezelést kapott – az orvosok műtéttel próbálták a barlangos test és a húgycső környékét az eredetihez hasonló állapotba hozni. 14 nappal később a kontrollvizsgálaton már gyógyultnak nyilvánították. Aki szex közben reccsenést hall, utána pedig megdagad és bekékül a pénisze, valamint komoly fájdalmat érez, vizelete pedig véressé változik, annak ugyanez tanácsolható: minél hamarabb forduljon a sürgősségi osztályhoz. Ha a sérülést 72 órán belül ellátják, jó eséllyel teljesen meggyógyulhat.