Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2017.09.07.

Fürdés vagy zuhanyzás? Végre kiderült, melyik az egészségesebb

Kinek a pap, kinek a papné! Utánajártunk, melyik hogy hat az egészségre, így mindenki kiválaszthatja a neki legjobban megfelelõt!

Forró fürdő-, vagy zuhanypárti vagy? Van, aki a hosszan tartó pancsolásra, van, aki a gyors, frissítő zuhanyra esküszik. Gondolj csak Kleopátrára: már az ókori Egyiptomban is nagy kultúrája volt a fürdésnek, fontos volt a bőrápolás, a test frissen tartása. Így volt ez a görögöknél, és a rómaiaknál is. Napjainkban az okoz dilemmát, hogy mi a jobb: a fürdés vagy a zuhanyozás?

A forró fürdő csökkenti a vércukorszintet

2016-ban a Loughborough-i Egyetemen vizsgálatot végeztek és megállapították, hogy egy egyórás, 40 C-fokos fürdő hatékonyabban csökkenti a vércukorszintet, mint egy órás kerékpározás. Megállapították, hogy a forró fürdő gyorsítja a véráramlást, miközben a szervezet megpróbálja lehűteni önmagát. Növekszik az izomzat által felvett cukor mennyisége, így a vérben lévő mennyiség csökken. A forró fürdő segíti a szervezet vércukorszint-szabályozását. Nagy a stresszoldó hatása is.

Higiénikusabb a zuhanyzás?

Egy 2009-es tanulmány megállapította, hogy a fürdők 26%-a staphylococcus-t (gennykeltő baktériumot) tartalmaz. Ez a baktérium bőrfertőzéshez vezethet. Nehéz a fürdőkádakat teljesen higiénikusan kitisztítani. Egy másik tanulmány szerint viszont a zuhanyfejek 30%-a  tüdőbetegségeket okozó kórokozókat tartalmaz. Ne rémülj meg ezektől az adatoktól, egyszerűen csak napi szinten tisztítsd át rendszeresen a fürdőkádat és a zuhanyrózsát.

Mi a jobb a férfiaknak?

A Kaliforniai Egyetem kutatása szerint azoknak a férfiaknak, akiket megkértek, hogy fejezzék be a hosszú, forró fürdőket, megnövekedett a spermaszámuk. Tehát a férfiakra gyermeknemzés szempontjából negatív hatásúnak bizonyult a forró fürdő.

Mi a helyzet a hideg zuhannyal?

Az Amszterdami Akadémia kutatói szerint a 90 másodperces hideg zuhany utáni meleg váltózuhany erősíti az immunrendszert, depresszió ellen is javasolt. A hideg víz fokozza az endorfinok termelését és frissé varázsol a hétköznapokban.

Akár a zuhany, akár a fürdő mellett döntesz, fontos, hogy megfelelő minőségű szappant vagy tusfürdőt használj, figyelj a bőrápolásra!

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek