Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2017.03.25.

Egy órával kevesebbet alszunk. 8 tény az óraátállításról

Szombat éjjel egy órával elõre állítjuk az órákat. Ismét itt az óraátállítás, ami a testünknek is átállást jelent.

Az óraátállítással a nyári időszámítás kezdődik. Ez egyetlen dolgot jelent mindannyiunknak: egy órával kevesebbet alszunk. Az ötlet Angliából indult. 8 tényt mutatunk az óraátállásról.

1. A brit William Willet a nyári óraátállítás "feltalálója". 1907-ben javasolta, hogy a tavasszal az órákat 1 órával előrébb állítsuk, így a napi fényt este jobban ki tudjuk használni.

2. Magyarországon 1954-57 között vezették be a nyári és téli időszámítás rendszerét, utána megszüntették és 1980-ban vették elő újra.

3. Energiát nem spórolunk meg az óraátállítással, sőt ismertté vált, hogy még több energiát használunk. Reggel például többet fűtünk, mint átállás nélkül.

4. A téliről nyári időszámításra való átállás igénybe veszi a testünket. Az immunrendszer kibillen egyensúlyából és érzékennyé válunk a megfázásra és fertőzésekre.

5. Nő a szívinfarktus kockázata.

6. Megsínyli a szociális életünk. Minden negyedik ember időérzékelésében gondot okoz és sokan késnek találkozóikról – legyen az személyes vagy munkahelyi találkozás.

7. Háziállataink is megsínylik az átállást. A kutyák nem értik szigorú evésidejük megváltozását.

8 A megváltozott idő alváskutatók szerint 8 %-kal növeli a közlekedési balesetek számát. Megemelkednek a vadállatok okozta balesetek is.

Hogy az átállást megkönnyítsük, mozogjunk többet és töltsünk több időt szabad levegőn. Három nap múlva az egészséges ember hozzászokik a megváltozott időszámításhoz.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek