tóth gabi
Annyi jót és rosszat hallottunk már a dezodorokról, hogy néha nem árt tiszta vizet önteni a pohárba. Mutatjuk, mire érdemes odafigyelni, ha nem szeretnél ártani magadnak.
Érezd magad frissnek anélkül, hogy azon aggódnál, káros lehet az egészségedre. Használj természetes dezodorokat, amelyek teljesen növényi eredetű alapanyagokból készülnek.
A dezodorok a szagot okozó baktériumokat hatástalanítják, az izzadásgátlók az izzadást csökkentik úgy, hogy elzárják a pórusokat és a méreganyag nem tud kijutni a szervezetből.
Pedig az izzadás funkciója, hogy hűtse a testet meleg vagy stressz esetén és segítse a test méreganyagoktól való szabadulását is. Az izzadásgátlók hatására bent szorulnak a káros anyagok a szervezetben. Mivel ki nem jutnak, tovább keringenek a szervezetben és felhalmozódnak.
Ha minden nap alumínium tartalmú izzadásgátlót dörzsölsz a hónaljadra, mellrákhoz vezethet. Káros hatása, hogy beszivárog a nyirokrendszerbe, problémákat okoz a hónaljban, de használatuk veseelégtelenséghez is vezethet.
A testszag csökkentésére használj inkább növényi illóolajokat, amelyek a fertőzéseket is megakadályozzák.
Használhatsz levendulás krémet például. Szag- és baktériumsemlegesítő kókuszolajat tartalmaz a levendula illóolaj mellett. Ha jobb eredményt akarsz elérni, akkor közvetlenül zuhanyzás után alkalmazd! Fürdéshez, zuhanyzáskor levendulaszappant válassz!
A szódabikarbóna képes elnyelni a legzavaróbb illatokat, mert semlegesíti a baktériumok okozta savas anyagokat. A citrusfélék leve szintén hatásos. Savasabbá változtatja a bőr ph-értékét, így a testszagot okozó baktériumokat pusztítja. Kenj egy kis citromlevet a bőrödre, majd itasd szárazra!