tóth gabi
Ezt a dél-amerikai növényt, az Andok ginzengjének nevezik, és nemcsak a testi és szellemi teljesítményt javítja, hanem a hormonális problémákat is orvosolja, ráadásul a libidóra is jó hatással lehet.
A maca a Lepidium meyerii elnevezésű növény összemorzsolt gyökeréből készült por, amelyet egyre többen fogyasztanak táplálékkiegészítőként. De vajon mire jó ez a növény, amelyik rendszertanilag leginkább a retekhez áll közel, és az Andok 4200 méter fölötti területein él? Energetizáló, állóképesség-javító hatásáról híres, de jobb kedvre is derít, és nemcsak a testi, hanem a szellemi teljesítményt is fokozza.
Nagyon gazdag tápanyagokban, szinte az összes fontos vitamin és ásványi anyag megtalálható benne, de enzimekkel és aminosavakkal is gazdagítja a szervezetünket. Magas tápértékének köszönhetően származási helyén nem egyszer segített a szegényebb, alultáplált emberek egészségét rendbe hozni és fenntartani. Betegség utáni lábadozás segítésére is kiváló.
Ám nemcsak ezért szeretik világszerte, hanem azért is, mert mind a női, mind pedig a férfi hormonrendszert segít egyensúlyba állítani. Kiegyensúlyozza az ösztrogén és a progeszteron mennyiségét a nők szervezetében, a férfiaknál pedig növeli a spermaszámot és a hímivarsejtek mozgékonyságát. Ráadásul, hogy termékenységjavító hatása még teljesebb legyen, a szexuális vágyat is erősíti.
A növényt por vagy kapszula formájában vásárolhatjuk meg, a legjobbak az olyan készítmények, amelyek a maca gyökér porán kívül semmi mást nem tartalmaznak.