1. Hűvös időben könnyebben elalszol
Az orvosok szerint 18 fokos hőmérsékleten tudsz legmélyebben, legzavartalanabbul aludni. Édesebb álmod lesz, mélyebben alszol, ha alacsonyabban tartod a hálószoba hőmérsékletét! Így ugyanis segíthetsz testednek a pihenésben. Ha túl meleg a szoba levegője, az megzavarja szervezeted természetes folyamatait és sokkal többet forgolódsz éjszaka.
2.Feltupírozza idegeidet, ha dacos az idő
Zivatar idején hatalmas erők mozdulnak meg a természetben, az tomboló szél és a vele járó légnyomásváltozás megviseli a szervezetet. A vihar előtti nyomott idő gyakran masszív fejfájást okoz. Feszültnek érezheted magad, és sokat idegeskedsz.
3. Esős időben bedurvul az allergiád
A tavasz sokak számára a tüsszögés szezonját is jelenti, de ha téged is érint az allergia, bizonyára tudod, hogy párás, nedves időben csavarja legjobban orrodat a hapcizás. Az eső elmossa ugyan a polleneket, de az azt megelőző erős szél sajnos tömegével ragadja fel az allergiát okozó részecskéket, így sok esetben épp egy-egy vihar után mérnek rendkívüli pollenkoncentrációt.
4. A napsütés igazi lendületet ad
Nyilván megfigyelted már, hogy az első tavaszi napsütéskor te is mindig a szabadba kívánkozol! Nem véletlenül, hiszen a szervezeted tél végére feléli tartalékait. A korai napsugarakkal pedig olyan hatást érhetsz el, mintha a mobilodat tennéd töltőre! Végre D-vitaminhoz jut a szervezeted! Te pedig jobb kedvű, energikusabb leszel!
5. Télen többször vagy rosszkedvű
Évek óta egyértelmű, hogy télen, amikor rövidek a nappalok és sokkal hosszabbak az éjszakák, több embert érintenek a mentális betegségek, elsősorban a depresszió.
6. A forróság kicsinálja a szervezetet!
Forróságban sokkal gyakoribbak a szív- és érrendszeri betegségek. Különösen ha megfeledkezel a folyadékbevitelről, szédüléssel, fejfájással kell megküzdened. Igyál a szokásosnál is több folyadékot és kívülről is hűtsd a tested! Annál is inkább, mert ilyenkor nagyobb a kiszáradás veszélye is!
7. Nyáron alacsonyabb a vérnyomásod
Nem csoda, hogy a nyári hónapokban sokkal kellemesebben érzed magad! Kutatások azt igazolják, hogy nyáron - akárcsak a légköri nyomás - az emberek vérnyomása alacsonyabb, mint a téli hónapokban. Mindennek az a magyarázata, hogy a magasabb hőmérséklet miatt kissé tágabbak az erek, ezáltal csökken a vérnyomás. Ez okozza az általános jobb közérzetet.
8. Tavasszal megújulhatsz!
A tudomány jelen állása szerint tavasszal mindenki találékonyabb, kreatívabb. Ebben nyilván szerepe van a már említett általános feltöltődésnek is. Ilyenkor érdemes új dolgokba belevágni!
9. Szélsőséges éghajlaton több a mentális probléma!
A szélsőséges időjárási viszonyokkal - mint például hurrikán, tornádó - sújtott területeken élőket sokkal jobban érintik a pszichés problémák, mint azokat, akik a mérsékelt éghajlaton élnek.
10. A hónapok gyönyörű körforgása a szülések számában is megmutatkozik
Egy érdekes felmérés szerint márciusban 10 százalékkal több kisbaba születik, mint az év többi hónapjában. Ez pedig azt jelenti, hogy júniusban legmagasabb a fogantatások száma. A vizsgált férfiaknál egyértelműen kimutatható volt a magasabb tesztoszteronszint.
11. Télen könnyebben betegszel meg
Ennek fő oka, hogy az immunrendszer ilyenkor sokkal gyengébb, és nehezebben áll ellen a vírusoknak. Egy másik tipikus téli jelenség a levertség. Ilyenkor ugyanis szívesen bezárkózol a jó meleg szobába, legszívesebben a takarót is fejedre húznád.
Tipp:
Hogyan űzd el a frontérzékenységet?
1. Mozogj rendszeresen, hogy a vérkeringésed, és az anyagcseréd megfelelően működjön. Lehetőleg a szabad ég alatt, még ha ez csak 5 vagy 10 perc is naponta.
2. Igyekezz az évszaknak megfelelően táplálkozni: lédús gyümölcsök nyáron, aszalt gyümölcsök és olajos magok télen.
3. Erősítsd az immunrendszered, így javul a szervezeted ellenálló képessége, és kevésbé leszel érzékeny a frontokra!