kulcsár edina
A meleg ruha és a téli hideg egyaránt szárítja a bõröd. Ráadásul a tél az egész szervezeted egészségét kikezdheti. Megmutatjuk, hogyan segíts magadon.
A megoldás egyszerű: a hideg napokon használj a lakásban párásítót. A készülék által kibocsátott finom pára segít megelőzni, hogy a bőröd elveszítse a benne levő nedvességet, és hámlósra száradjon. A bőrgyógyászok épp ezért melegen ajánlják, hogy a téli napokon – sőt, a szintén szárító hatású meleg időjárás esetén is – emeld egy kicsit a lakásod levegőjének páratartalmát.
De nemcsak a bőrgyógyászok szeretik a párásító készüléket. Az arcüregproblémákkal küzdőknek is jó barátjuk lehet a készülék. A fűtött szobák meleg és száraz levegője ugyanis kiszáríthatja az orrot, és ez teret ad a különféle fertőzéseknek. Aki száraz levegőjű szobában alszik, az akár orrvérzésre is számíthat.
Sokkal hasznosabb tehát párásítani, és megelőzni a nyálkahártyák kiszáradását.
A párásító készülékekkel egy nagy baj van: nagyon nehéz őket tisztán, baktérium- és penészmentesen tartani. Ha viszont baktériumokkal és penészgombákkal szennyeződnek, ezeket működés közben visszajuttathatják a levegőbe, és allergiás, asztmás tüneteket, valamint akár légúti fertőzéseket is kiválthatnak. Ha ezt szeretnéd kivédeni, cseréld naponta a vizet, és pár naponta tisztítsd a készüléket a kezelési utasításban leírtak szerint.