tóth gabi
Tudtad, hogy a körömrágás sok esetben lelki okokra vezethetõ vissza. Most megmutatjuk, mennyire veszélyes, ha nap, mint nap rongyosra rágod a kezed.
Ideges típusként a nap legnagyobb részében rágod a körmödet? Sokszor már észre sem veszed ezt a rossz szokást. Figyelj oda, hiszen ez a pótcselekvés komoly problémákra is utalhat. Most megtudhatod mennyire veszélyes. Orvosold!
Hiába mosol naponta kezet, valószínűleg ezt nem körömkefével teszed. Ha pedig vészhelyzetben az ujjaid állandóan a szádban vannak, a köröm alatt lapuló több, mint 10 millió baktérium és gomba támadásba lendül. A legveszélyesebbek mind közül a Staphylococcus fajok, melyek nemcsak bőrbetegségeket, de akár tályogot is okozhatnak a szád környékén.
Bizonyított tény, hogy azok az emberek, akik hajlamosak a körömrágásra, sokkal többet járnak a mellékhelyiségbe. Lehet eddig ezt természetesnek gondoltad, azonban egyáltalán nem normális. A hasmenést és gyomorbántalmakat is okozó Escherichia coli baktérium szinte minden esetben megtalálható a körmöt rágó emberek nyálában. Ha sikerül elhagynod ezt a rossz szokást, a bélműködésed is helyre állhat.
Elég, ha az ujjaid végét leragasztod sebtapasszal. Nem túl szép látvány, de garantáltan hatásos.
Hihetetlen, de egy kis rágcsálás a fogaid épségét is veszélyezteti. Mivel itt egy rendszeres cselekvésről beszélünk, az állkapocs is megszokja a folytonos erőltetett rágómozgásokat. Ez pedig hosszú távon szájizom görcshöz is vezethet. Ezenkívül a fogak felszíne is károsodik, súlyos estben letöredezik az állandó igénybe vétel miatt. Ha késztetést érzel a rágásra, inkább kapj elő egy mosott répát.
A pótcselekvés minden korosztályban előfordulhat. Azonban gyerekkorban sokkal veszélyesebb együtt élni a rossz szokásokkal. Az épp tejfogaikat váltó gyerekek nagy részénél találtak az ínyben körömdarabokat, melyek a lerágásuk során fúródtak a tejfogacskák alá. Ezzel károsították a még ép fogakat és a kibújásuk irányát is erőteljesen torzították.
Kellemetlen a szájszag ellen a legjobb megoldás a szakemberek szerint, ha abbahagyod a körömrágást. Vizsgálatok bizonyítják, hogy a kettő összefügghet egymással. A bűzt ugyanis a szádba kerülő rengeteg élő baktérium okozza. A szagok forrása pedig az ő anyagcseréjükből származik. Ha máshogy nem megy a leszokás, kend be az ujjaid végét teafaolajjal. Többet nem lesz kedved majszolgatni őket.
Ma már a boltban vásárolt húst állatorvos ellenőrzi, de a közlekedési eszközöket, kilincseket, amiket te naponta végigfogdosol azt nem. Így
könnyedén előfordulhat, hogy akár belső élősködők petéi is bekerülnek a köröm alá.
Ezt otthon könnyedén kimosod a csap alatt, azonban te általában nem csak kézmosás után veszed a szádba a kezed.
Így semmilyen akadályba nem ütköznek, és könnyedén a bélcsatornádba kerülnek. Inkább előzd meg, hogy lakótársaid legyenek. Az idegességedet pedig próbáld meg máshogy levezetni.