tóth gabi
Ha eddig nyugodt voltál, hogy te a fogkeféd tiszta helyen tárolod, meg fogsz döbbenni! Tuti, hogy a te polcod sem olyan tiszta, mint ahogy eddig gondoltad!
Egy amerikai kutatás során kiderült, hogy a kollégiumban együtt lakó fiatalok, miközben osztoznak a fürdőszobán, úgy bizony legtöbbször a fogkeféjüket is bedobják a közösbe. A kétes tisztaságú srácok, bizony kétes tisztaságú fogkefékkel rendelkeznek. Elég megrázó, de ha hiszed, ha nem, a vizsgálatok során még fekáliából származó baktériumokat is találtak a fogkeféken!
Nyilvánvaló, hogy a közös-fürdős körülmények között ez megtörténhet, de azt senki nem gondolná, hogy egy szépen rendben tartott családi fürdőszobában is félnünk kell a hasonló veszélyektől. Pedig bizony kell!
Ha megkérdeznek, hogy hogyan tudod leghatékonyabban megvédeni szájápolási cuccaidat a fertőző baktériumoktól,
valószínűleg reflexből rávágod, hogy zárt szekrényben, vagy az utazáshoz használatos kis kupakokkal. Ezek bizony a legrosszabb válaszok!
Azzal, ha bezárod a fogkefédet használat után, valójában nem megvéded a baktériumok elszaporodásától, hanem valóságos álomotthont teremtesz nekik. Ha a sörtéket nem hagyod kiszáradni két használat között, azzal gyakorlatilag te biztosítod a táptalajt a kórokozók burjánzásának.
Az Amerikai Fogászati Szövetség ajánlása szerint a legegészségesebb módja fogkeféid tárolásának, ha egy jól szellőző helyen, keféjével felfelé, másokéval nem érintkezve tartod. Ez így elég egyszerűen hangzik, de még nem minden!
Az első, és legelengedhetetlenebb dolog, hogy a kórokozók levegőbe jutását megakadályozd. Egy igen banális, apró lépést kell csupán tenned. Ami nem más, minthogy a WC tetejét azelőtt csukd le, mielőtt az öblítő gombot megnyomod! Ugye tudod, miért olyan fontos ez az apró kis mozdulat? Így elkerülheted, hogy a vízzel együtt felcsapódó szennyeződések a fogkeféden landoljanak.