kulcsár edina
A telihold látványa mindig lenyûgözõ, de nem árt, ha tudod, hogyan hat pontosan a szervezetedre, mire kell vigyáznod és mibe érdemes ilyenkor belekezdened.
A tudomány sokáig afféle misztikus képtelenségnek tartotta a telihold hatását az emberi testre.
Az utóbbi években azonban egyre több kutatás igazolta, hogy ez a havonta ismétlődő kozmikus jelenség egyes emberekre élettanilag kifejezetten kedvezőtlenül hat. Elsősorban az érzékenyebb idegrendszerű nők vagy a valamilyen krónikus (elsősorban a magas vérnyomással küzdők, szív- és érrendszeri) betegségben érintettek, illetve a betegségből lábadozók, vagy az érzékeny kisgyerekek közérzetét ronthatja. Jelentkezhetnek alvási problémák, fejfájás, enyhe depresszió is.
A statisztikák szerint teliholdkor rendre megugrik az erőszakos cselekmények és a balesetek száma.
Fáradtabb, ingerlékenyebb lehetsz a szokásosnál, így fontos, hogy tudatosan lazíts. Naponta többször állj meg néhány percre, és vegyél mély levegőt, amit hosszan lélegezz ki. Ne sajnáld az időt a délutáni teázásra, lassan, komótosan ebédelj, és figyelj rá, hogy ne kapkodj.
Este vegyél meleg zuhanyt, hagyd, hogy a víz a fejed tetejéről kellemesen végigcsorduljon a testeden. Párologtass levendula- vagy borsmenta illóolajat, igyál kamillateát.
Az aromaterápia hatása ilyenkor erősebb, és a kényeztető kúrák beiktatására is ez a legjobb időszak. Jó, ha tudod, a telihold napja alkalmatlan a halasztható műtétek elvégzésére is: a regenerálódási időszak jóval hosszabbra nyúlik, és a vérzés is intenzívebb lehet.
Ha azt szeretnéd, hogy gyorsan nőjön és erősödjön a hajad, most vágj le egy keveset a végéből.
A színe is tartósabb lesz, ha ilyenkor festeted be.