kulcsár edina
Az otthoni fogfehérítés egyszerûnek tûnik, mégis akad pár dolog, amire érdemes vigyáznod. Mert ugye te sem szeretnéd, hogy a fogaid megszenvedjék az akciót?
Ha fehéríteni szeretnéd a fogaidat, előtte mindenképp menj el kontrollra! Ha ugyanis lyukas fogat próbálsz fehéríteni, a hatóanyagok egészen az idegekig hatolhatnak, ami fájdalmas lehet, és károsítja is a fogat.
Sajnos a szájvíz önmagában nem elég, de a fehérítő fogkrémek is csak a fog felületén levő foltokat távolítják el. Ráadásul az ilyen szájvizeknek nagyon magas az alkoholtartalmuk, ami károsíthatja a száj nyálkahártyáját.
Nem véletlenül van rajta a dobozon, hogy meddig kell fennhagyni a csíkokat a fogaidon. Ha túlzásba viszed a használatukat, csúnya foltok keletkezhetnek a fogaidon, és az érzékenységgel is számolnod kell. Figyeld az órát, és évente legfeljebb kétszer fehérítsd a fogaidat!
Az interneten láttál egy klassznak tűnő fogfehérítő szettet? Ne nyúlj az egérért! Vásárolj megbízható helyen, és keresd a hatósági engedélyek jelét a terméken. Ha ugyanis nem megfelelő a hatóanyag-koncentráció, az károsíthatja a fogaidat.
Ha túlságosan fehérré akarod varázsolni a fogaidat, azok elveszthetik fényüket, és foltossá is válhatnak.
A legjobb, ha a fogaid árnyalata a szemed fehérjének színével egyezik meg.
Ha fehérítő sínnel, és beletölthető hatóanyaggal dolgozol, inkább kérj a fogorvosodtól méretre és a te fogsorodra készített sínt! Ez ugyan valamivel drágább a boltban kapható egyensíneknél, ám biztos lehetsz benne, hogy a hatóanyag ott éri majd a fogaidat, ahol kell, és nem égeti szét a fogínyedet. Figyelj arra is, hogy ne töltsd túl a sínt!