tóth gabi
Európában egyre erősebb a háborús pszichózis. A tagállamok vezetői között két békepárti kormányfő volt, közülük az egyik jelenleg is az életéért küzd.
Az elmúlt években egyre nagyobb teret nyer az erőszak Európában. Míg korábban az iszlamista terrorizmus vette el az európai emberek biztonságérzetét, addig az elmúlt két évben a háború szele sodorta veszélybe a kontinensünket.
Az Európai Uniót annak idején a jólét és a béke megteremtéséért hozták létre, jelenleg egyik funkcióját sem tölti be.
Jó példa erre Európa vezető gazdasága, a németek hozzáállása a háborúhoz. Amikor két évvel ezelőtt kitört, akkor az Olaf Scholz vezette német kormány azonnal közölte, hogy a humanitárius segítségen kívül maximum harci sisakokat hajlandók szállítani Ukrajnába, életek kioltására alkalmas fegyvert biztosan nem. Ahogy telt múlt az idő, a németek előbb fegyvereket, majd rakétákat, tankokat és repülőket szállítottak a szomszédunkba. Most pedig már az sem zárható ki, hogy német katonákat telepítenek Ukrajnába.
Nem sokkal jobb a helyzet Franciaországban sem, ahol Emmanuel Macron államfő már hónapok óta nyíltan beszél arról, hogy a NATO-tagállamoknak katonákat kell küldeni Ukrajnába. Az észt miniszterelnök személyében ehhez már partnert is talált.
De Lengyelország és Svédország sem maradnak ki a konfrontációból. A két ország vezetői egymásra licitálva biztosították a szövetségeseiket, hogyha kell, akkor tárt karokkal fogadnak atomfegyvereket az országaik területére. Nem számolva azzal a forgatókönyvvel, hogy ők válnának a másik háborús fél elsődleges célpontjává.
Amint arról már korábban írtunk, a már nem EU-tagállam Nagy-Britannia is kész fegyvert ragadni, a brit sajtóban már szinte tényként kezelik a III. világháború kitörését, és arra készítik fel az embereket, hogy miként érdemes egy ilyen eshetőségre felkészülni.
Kevés olyan lehetőség van az ember életében, amikor egy háború kitörését lehetőségét ő maga befolyásolhatja. Most azonban éppen ebben a szerencsés helyzetben vagyunk. A június 9-ei európai parlamenti választásokon ugyanis ezúttal nem csak egyszerű uniós képviselőket választunk, hanem eldönthetjük, hogy a háború vagy a béke mellett tesszük-e le a voksunkat. A minap Orbán Viktor miniszterelnök is erről beszélt:
"A szlovák miniszterelnök ellen egy baloldali aktivista követett el merényletet. A legfontosabb hónapokban Robert Fico kiesett a munkából. Bizakodunk a felépülésében, de ma egyedül kell küzdenünk a békéért. Mostantól kétszeres erővel, egymagunk kell harcolnunk. Minden eddiginél nagyobb jelentősége lett az európai választásnak. Véget kell vetni az erőszaknak!
El kell mennünk és a békére kell szavaznunk június 9-én!
Csak a Béke! Csak a Fidesz!" - zárta mondandóját a kormányfő.
A nyugati háborús pszichózis elképesztő mértékeiről készült videónkat itt nézheted meg: