Marics Peti
Friss sírhelyeket fedeztek fel Dél-Egyiptomban kedden.
Egy elveszettnek hitt ősi sírra bukkantak régészek Egyiptom déli részén. A sírhelyeken megtalálták a "halottak könyvének" részleteit is, emellett pedig több 3400 éves mumifikálódott testet találtak érintetlenül. A történelmi ereklyékre Tuna El-Gebel nekropoliszában bukkantak rá a felfedezők. Igazi kincsesbánya volt ez a kutatók számára, ami bővíti az ismereteiket Egyiptom történelméről. Arra azonban a kalandorok sem számíthattak, hogy kinek a koporsóját találják még meg a mélyben.
A sziklákba vájt sírokban több ókori, magas rangú tisztviselő múmiájára bukkantak a régészek. Mellettük pedig nem másra bukkantak, mint egy 18 méter hosszúságú papiruszra, amely tartalma a "halottak könyvéből" idéz. A leletek között rengeteg amulettet, figurát és ékszereket is találtak.
Minden eddigi koporsó közül azonban kiemelkedik egy színes, vésett szarkofág, amelyben a jelenlegi ismereteink szerint egy ókori, egyiptomi mitológiai lény Nani, az Istenek énekesnője nyugodhat
- számolt be a felfedezésről a The Sun, az ereklyékről készült fotókat is a híroldal linkjére kattintva tudjátok megtekinteni.