tóth gabi
Az édesanya nem akarja, hogy lánya lássa a leépülését, így inkább titkolja előle egyre aggasztóbb állapotát.
Donna Marshallt valósággal sokkolta, amikor 44 éves korában Parkinson-kórral diagnosztizálták. Az angol nő azt hitte, hogy csak a sört nem bírja, de azután kiderült, hogy egészen más a probléma. Voltak ugyan korábban is furcsa tünetei, például már 26 évesen azt vette észre, hogy kezdi elveszíteni az íz- és szagérzékelését, de ennek akkor nem tulajdonított különösebb jelentőséget. Majdnem két évtizeddel később lett csak egyértelmű, hogy miről van szó.
Szilveszterkor éppen a tengerparton sétált, amikor azon kapta magát, hogy valami nincs rendben. Lenézett a kezére, és látta, hogy remeg. Erről már nem gondolta, hogy gyerekjáték, különösen azok után, hogy édesanyja hosszú időn át élt hasonló betegséggel, mire 6 évnyi vegetatív állapot után 80 évesen elhunyt. Ezért azonnal orvoshoz fordult, és megállapították, hogy az eddig tapasztalt koffein- és cukorintoleranciája mögött is a Parkinson áll.
Semmilyen stimuláns nem tesz jót nekem, szóval minden koffein és cukor, ami nyilván a sörben is van, csak ront az állapotomon, pedig és szeretem a sört
– árulta el a Mirrornak.
A kór egyik legrosszabb része a disztónia, amivel mindennap meg kell küzdenie: ez egy olyan fájdalmas rendellenesség, ami miatt a test izmai önkéntelenül összehúzódnak, kellemetlen izomgörcsöt okozva. Donnának ez a lábát és a hátát érinti.
Egyáltalán nem tudok járni, még az egyik lábamat sem tudom a másik elé tenni, ami teljesen lehetetlenné teszi, hogy normális életet éljek
– panaszolta.
Tovább rontott az állapotán, hogy az egyik gyógyszere mellékhatásaként súlyos obszesszív-kompulzív zavar (OCD) alakult ki nála. Ennek három alaptípusa van, amitől az emberek szenvednek.
Van a szerencsejáték-függőség, a vásárlási függőség és a szexuális függőség, és egyik sem túl szórakoztató
– fogalmazott. Esetében ez úgy jelentkezett, hogy tavaly halloweenkor házából valóságos kísértetkastélyt varázsolt. Több ezer fontot költött profi táncosokra, nem érezte, hol a határ. A közelmúltban elvégezték rajta azt a mély agyi stimuláció nevű eljárást, ami remélhetőleg enyhíteni tudja problémáit: olyan eszközt ültettek az agyába, amely stimulálja annak bizonyos területeit. De mindezen kihívásokon túl a nő első számú célja, hogy kilencéves lánya, Beau minél kevesebbet lásson a betegségéből.
Korán kelek, és a kanapén szedem a tablettáimat. Egészen addig ülök a tévé előtt, amíg nem érzem magam készen a szokásos napi menetre
– árulta el az anyuka, aki nem szeretné, hogy gyermeke tanúja legyen a leépülésének, mint ahogy ő asszisztálta végig saját édesanyjáét.