2 hónapja

Ezt nem lehet leírni... de átélni! Horgosról jelentjük - videó

Videónk egy durva hétről a magyar határ menti Horgosról: azt még nem tudják a helyiek, hogy meddig tart ki a szerencséjük, de hosszú évek óta először nincsenek náluk migránsok. "Horgos újra a mi falunk" - ahogy a helyiek mondják.

Mint lenti videónkból is látszik-hallatszik: gyilkos lövöldözéssel indult ez az időszak a vajdasági Horgoson, majd megnyugvással zárult: munkagépek dózerolták el a migránstelepet, a rendőrök pedig figyelnek...

„Lassan egy hete Horgos újra a MI falunk lett. Köszönet érte mindenkinek, akik ezekben az akciókban részt vesznek! Csak így tovább” – hálálkodott egy horgosi nő. 

horgosi migránstábor
„Lassan egy hete Horgos újra a MI falunk lett" Fotó: Ripost

A Ripost hét elején járt a vajdasági kisvárosban riportot készíteni, akkor éppen egy migránstábort szántottak be a település határában, a lakók pedig arról meséltek, hogy eddig még mindig visszamentek hozzájuk a migránsok, most azonban eddig sosem látott erőteljes fellépést tapasztalnak a szerb hatóságok részéről.

"Horgos újra a mi falunk!"

A múlt hét csütörtöki, horgosi lövöldözés átmenetileg meghozta a hosszú évek óta hőn áhított nyugalmat a Vajdaságba. Miután két migránsbanda a nyílt utcán nyitott tüzet egymásra, a szerb hatóságok elkezdték megtisztítani a Vajdaságot, és déli befogadóközpontokba szállítani a magyar határnál feltorlódott több ezres tömeget, ezzel visszaadva Horgost azoknak, akiké. 

A „tisztogatás” már egy hete tart, folyamatosak az ellenőrzések, a lakók pedig nap mint nap látják, ahogy az újabb és újabb érkezőket buszokra pakolják a szerb rendőrség. Nem kizárólag Horgos érintett, az illegális migráció visszaszorítására alakult munkacsoport a nagykikindai rendőrséggel és az újvidéki csendőrséggel együttműködve csütörtökön például 201 illegális migránst talált Magyarkanizsa község területén, akiket az adaševci befogadóközpontba szállítottak. Remélhetőleg egyre több településen mondhatják majd el a lakosok, hogy az bizony az ő falujuk, egy migránsmentes övezet. 
 

 

Ez is érdekelhet

origo.hu

Gyönyörű mellek, brutális fenék: ő a világ legszexisebb focibírója - galéria

borsonline.hu

Sokkoló fotók jöttek a török-szíriai földrengés helyszínéről - csak erős idegzetűeknek!

borsonline.hu

Megalázó, ahogy Zámbó Krisztián kiadta Zsuzska útját

mandiner.hu

Megrázó fotó Törökországból: nem engedte el halott lánya kezét egy férfi

ripost.hu

Már a babaszoba is elkészült: Érkezhet a baba Gianniéknál

mandiner.hu

„Pontatlanul fogalmaztam” – így magyarázkodott Gwendoline Delbos-Corfield miután azt mondta, Magyarország veszélyt jelent az EU-ra

astronet.hu

Napi horoszkóp 2023. február 9.: a Bikát sokan segítik, a Mérleget meglepetés éri

ripost.hu

Egyetlen hibát követett el a mosolygós tinilány, akár ki is végezhetik érte

ripost.hu

Padlóra került Zámbó Krisztián

ripost.hu

Emlékszel még a Dallas Lucy-jára? Így néz ki ma

ripost.hu

Nem véletlenül nevezik a világ legszexibb nőjének – a 49 éves Heidi Klum melltartó nélkül mutatta meg tökéletes testét

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek

KÜLFÖLD

Szívszorító küzdelem és gyász - képeken a török földrengés legmeghatóbb pillanatai

KÜLFÖLD

"Allahé a jövő": Több ezer iszlamista tüntetett Hamburg utcáin - Videó

KÜLFÖLD

Ukrán háború: Vagonokban tárolják a halottakat a magyar határnál – Videó!

KÜLFÖLD

„Nem tudni, hogy gránát vagy akna volt” – megrázó videón egy kárpátaljai magyar katona temetése

KÜLFÖLD

Egymás mellett fekve, holtan találtak rá az anyára és kislányára

KÜLFÖLD

Migránscsoportok lövöldöznek egymásra a magyar-szerb határ menti erdőben

KÜLFÖLD

Lebuktak? Egy rejtélyes csókon csámcsog az egész internet

KÜLFÖLD

Egyetlen hibát követett el a mosolygós tinilány, akár ki is végezhetik érte