tóth gabi
Sok szülő teljesen kétségbeesett az üres polcok láttán.
Heves politikai vita alakult ki az Egyesült Államokban amiatt, hogy több államban is tápszerhiánnyal szembesültek a szülők a drogériákban. Az egyre komolyabb válságnak több oka is van. Szakértők szerint a koronavírus-járvány miatti lezárások még mindig éreztetik hatásukat, másrészt pedig az egyik legnagyobb bébiétel készítő üzem leállása is komoly gondokat okozott. A gyártó egyébként azért kényszerült leállásra, mert két csecsemő meghalt az Egyesült Államokban, és felmerült a gyanú, hogy a tápszer volt bakteriálisan szennyezett. Bár a vizsgálatok időközben befejeződtek, a gyártás azóta sem indult újra.
Egy Washingtonban élő háromgyermekes anyuka arra panaszkodik, hogy Bosztonból és New Yorkból küldenek tápszert a rokonai, mert nem tudja mivel etetni a féléves babáját.
Az Egyesült Államokban különösen nagy problémát jelent a kialakult hiányhelyzet. Az USA-ban ugyanis már három hónapos kortól be kell adni a gyermekeket a bölcsődébe, az anyáknak pedig rendszerint vissza kell menniük dolgozni. Emiatt elég kevés a szoptató anyák aránya, tehát a legtöbb kisgyermeket tápszerrel etetik.
Sok szülő pedig már egyenesen az amerikai kormányt hibáztatja az áldatlan állapotokért. A kritikusok ugyanis egyre többször teszik fel azt a kérdést: miként lehet az, hogy dollár milliárdok mennek el Ukrajna támogatására, miközben az ő gyermeküknek éheznie kell az ellátási problémák miatt.