tóth gabi
Többmilliós lábbelik várják az érdeklődőket november 2-án és 3-án a Millenárison.
Pazar, Európában is egyedülálló, nemzetközi vendégeket felsorakoztató programokkal rendezi és szervezi Trunk Tamás, a hazai licensztulajdonos a Sneakerness Budapest eseményt november 2-án és 3-án a Millenárison. A 17 ország eladói és kiállítói nemzetközi hangulatot adnak az eseménynek. Több millió forint értékű cipőket csodálhatunk meg, még az amerikai elnökjelölt, Donald Trump egyedi aranycipőjét is.
Négy és fél millió forint értékű cipőket is láthatsz testközelből, de akár megvásárolhatsz egy „steal“-t is, azaz piaci ár alatti értékben eladó sneakert a sok ezer kiállított darabból, hiszen Budapesten asztalonként két steal is kint lesz minden kereskedőnél.
A köztudatban a sneakerek limitált darabjai gyakran magas árú luxuscikkek vagy az új generációk hobbija. Valójában egy összefüggő kultúrarendszer áll mögöttük, a streetkultúra, ami a 80-as évektől virágzik és a graffitivel, a rappel, az utcai kosárlabdával, a deszkázással együtt növekedett és ér ki lassan szintén a mainstream világba. Ezeket a részterületeket szeretném az eseményemen összehozni, élményt adni és megmutatni az ifjúság kultúráit. A mai zenénk, divatunk később korlenyomat lesz. A streetwear pedig különlegesen alkalmas arra, hogy a nemzeti egyediségeinket megmutassa, hisz egy-egy ország fiataljainak ötletein, alkotásain keresztül fejlődik
– mondta a Metropolnak Trunk Tamás.
Itt lesz másodszor is Budapesten Jeff Staple, a 10 millió forint értékű PIGEON Dunk alkotója, a PIGEON márka alapítója, a kollaborációs márkaépítés kommunikációs szakembere. Az USA-ból a Culture Kicks érkezik, akiknek több tízmilliós kattintású TikTok-videói vannak; sneakereket vásárolnak fel, alkudnak, és mindeközben szórakoztatják a közönséget. Elhozzák Donald Trump cipőjét is, a nagy feltűnést keltő aranysneakert, aminek a megalkotásában nagy szerepet játszottak.
18 országból jön sok kiállító és eladó, 6 ezer négyzetméteren cipők, sportolási lehetőségek, ajándékok várják a látogatókat. Sok hazai rapper lép fel, a Culture Street színpadon menő, kultúrákat áthidaló beszélgetések lesznek, lehet deszkázni, kosarazni, és nagyon-nagyon jó áron sneakereket venni
– árulta el a főszervező.
A sneaker olyan kényelmes, sportos lábbeli, ami a sportcipőkre hasonlít, de hétköznapi viseletre gyártják. Óriási kultúrája van a világban, vannak gyűjtői, akik úgy adják-veszik, gyűjtik ezeket a cipőket, mint más a festményeket vagy a borokat. Eredetileg valóban sportolók viselték, mára azonban már csaknem mindenkinek van valamilyen sneakere. A népszerű sportmárkák kínálatában mára már rengeteg sneaker modell van. A szó egyébként a sneak=lopakodni szóból származik, mert ezekben a cipőkben hangtalanul surranhat a viselője.