kulcsár edina
Magyarország a többi tagállam helyett is finanszírozza a határvédelmet.
Varga Mihály pénzügyminiszter hangsúlyozta: továbbra is azt szeretnék elérni, hogy Brüsszel vegye napirendre a határvédelem szempontjából felmerülő magyar költségeket, amelyek nagyjából kéthavi nyugdíjkiadásban mérhető szintre emelkedtek.
A tárcavezető ennek érdekében meghívta Johannes Hahnt, az uniós költségvetési biztost, hogy látogassa meg a déli határnál felállított védelmi rendszert. Varga Mihály később arról számolt be, hogy a korábban megbeszéltekkel szemben a biztos csak Budapestig hajlandó eljönni, a vita tárgyát képező déli határkerítéshez már nem.
A határvédelem biztosítása folyamatos költséget jelent a magyar állampolgároknak, 2015 óta számított kiadásaink az idén meghaladják az 1,8 milliárd eurót (700 milliárd forintot), ennek alig több mint 1 százalékát, 8 milliárd forintot fizette az Európai Unió.
- jelentette ki az interjúban Varga Mihály, aki szerint nem 80 milliárdos büntetés, hanem 700 milliárd forintos költségtérítés járna Magyarországnak.
Mint ismert, Magyarország nem volt hajlandó az elmúlt 10 évben sem a Soros-tervet, sem az Európai Bizottság által eldöntött migrációs paktumot végrehajtani, Brüsszel kezdeményezte Magyarország megbüntetését. Az Európai Unió Bíróságához fordultak, amely a múlt héten be is jelentette, hogy megszületett az ítélet: az Európai Bizottság javaslatához képest 70-szer akkora bírságot sóztak a nyakunkba. Magyarországot 200 millió euróra (kb. 80 milliárd forint) és további napi 1 millió euró (kb. 400 millió forint) megfizetésére kötelezték.
Soros György bírósága hozta meg a Magyarország megbüntetéséről szóló ítéletet
- jelentette ki Orbán Viktor egy korábbi interjújában. A miniszterelnök vérlázítónak nevezte azt a brüsszeli döntést, hogy az Európai Unió bírósága 80 milliárd forintra bünteti hazánkat az uniós bevándorlási politika megsértéséért. Orbán Viktor kiemelte: a brüsszeli buborék tele van Soros György embereivel, ez igaz az Európai Parlamentre, az Európai Bizottságra és az igazságszolgáltatásra is.
A kormányfő hangsúlyozta: a Soros-tervet valósítja meg Brüsszel, az ítélet pedig azt bizonyítja, hogy a milliárdos tőzsdespekuláns emberei az igazságszolgáltatásban is jelen vannak. Orbán Viktor leszögezte, Soros György terve az, hogy be kell hozni évente egymillió migránst Európába, hogy a kontinensünkön kevert népesség alakuljon ki.
Hozzátette, a magyar embereket nem érintheti hátrányosan az uniós büntetés.