tóth gabi
A baloldal legújabb üdvöskéje nem csinál titkot abból, hogy ahhoz az Európai Néppárthoz akar csatlakozni, amelynek vezetője kötelező európai sorkatonaságról és közös atomfegyverről álmodik.
Magyar Péter több interjúban is megerősítette, hogy a június 9-ei választások után azonnal felveszi a kapcsolatot Manfred Weberrel és az Európai Néppárttal annak érdekében, hogy mihamarabb tudjanak hozzájuk csatlakozni. Az Európai Néppárt azzal került be az elmúlt időkben a hírekben, hogy kötelező európai sorkatonaságot vizionálnak, ami alól a magyar fiatalok sem lennének kivételek.
Mi a Néppártba szeretnénk beülni, ezt szeretném megint hangsúlyozni. Most küldünk egy levelet a Néppárt elnökének, hogy felvegyük a kapcsolatot és beszéljünk arról, hogy a Néppárthoz egyáltalán csatlakozhat-e majd a pártunk
– nyilatkozta korábban a baloldal legújabb üdvöskéje. És már most látszik, hogy összenő, ami összetartozik: a háborúpárti Manfred Weber csütörtökön a Soros Györgyék befolyása alatt álló Politico című brüsszeli lapban üzent Magyar Péternek.
Az ajtónk nyitva áll, nagyon szívesen együttműködnék vele...
– jelentette ki a balra tolódott Európai Néppárt elnöke.
A külügyminiszter a Magyar Nemzetnek adott interjújában arról beszélt, hogy Európában jelenleg háborús készülődés folyik, amelyből a magyar kormány ki akar maradni. Szijjártó Péter hozzátette: az uniós döntéshozók Európát a harmadik világháború szélére sodorták.
Miközben a magyar kormány a békét hangsúlyozza, az Európai Néppárt elnöke sorkatonaságról és egy közös hadsereg felállításáról beszél.
Egyre inkább eluralkodik a háborús pszichózis a nyugat-európai politikusok körében, az európai parlamenti választási kampányban pedig láthatóan igyekeznek minél súlyosabb kijelentéseket tenni a háborúpárti oldalon. Május elején a BR24 televíziós műsorban például Manfred Weber az európai atomfegyver mellett szólalt fel.
A műsorban Manfred Weber arról is beszélt, hogy szerinte a sorkötelezettség bevezetése egy köztes lépés, és kijelentette, hogy
támogatja az általános kötelező szolgálati év bevezetését.
A magyar kormány álláspontja továbbra is egyértelmű az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban: Magyarország ki akar maradni a háborúból, és a NATO ukrán missziójában sem kíván részt venni – közölte korábban Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
A miniszter azt mondta: a kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy ne kelljen magyar katonákat, illetve Magyarországról fegyvereket küldeni Ukrajnába. Hozzátette: továbbra is az a kormány véleménye, hogy a háborúnak a csatatéren nem lesz megoldása, ezért a NATO-nak is minden erejével a béketárgyalások minél hamarabbi megkezdését, és azonnali tűzszünetet kellene szorgalmaznia.