tóth gabi
Folyamatos szédüléssel járó rohamok jelentkeztek gyerekeknél és felnőtteknél is. Az esetek többségében megvizsgálták őket az orvosok, de nem tudták megmondani, hogy pontosan milyen vírusról lehet szó, ami ledöntötte őket a lábukról.
Szédüléssel, rohamokkal, hányingerrel járó vírusról számoltak be a Ripostnak a Budafokon élők. A betegek többsége hiába kereste fel a háziorvosát, a tünetek alapján nem tudtak javasolni nekik megoldást rá, csak annyit mondtak nekik, hogy vírusról lehet szó, de azt nem tudták egyik esetben sem megmondani, hogy pontosan melyikről. A rejtélyes vírus gyerekeket is ledöntött a lábukról.
Az én kamasz fiammal néhány napja történt meg, hogy furcsán kezdte érezni magát. Szédült, majd szédüléses rohamai voltak. Később én is és a kolléganőm is hasonló tüneteket tapasztaltunk, de más bajunk nem volt. Nagyjából egy hétig tartott, elég kellemetlen volt
– kezdte Éva, aki tapasztalatait meg is osztotta a helyi Facebook csoportban.
Egy másik édesanya szintén reagált, ők is hasonlót tapasztaltak.
Nálunk is ugyanez volt! A fiúnknak láz is járt hozzá. Mi felnőttek, csak szédültünk, majd pár napig „zizis” volt a fejünk.
Másik kommentelőnél:
Nekem is volt! Október elején. Hányingert is kaptam hozzá, fel sem tudtam emelni a fejem, forgott a világ. Utána két napig fájt a fejem.
Van akinek három napig fájt a feje:
Igen, én is szédültem csak úgy random módon 1-2 napig majd 3 napos fejfájás és csak feküdni tudtam. 4-5 nap és lassan javult a helyzet 7 nap után már semmi nem volt.
Tegnap este szédült a fiam, de ma jobban lett reggelre és elindult suliba. Majd 11 óra körül hívott az osztályfőnök, hogy menjek érte, mert szédül a gyerek és görcsöl a hasa. Voltunk dokinál és picit piros a torka, de valószínű vírus lehet. Semmit sem kaptunk rá, csak annyit mondtak, pihenjen…"
- tette hozzá egy szülő.
A megbetegedésekkel kapcsolatban megkérdeztük dr. Bense Tamás családorvost, aki a következőket javasolta azoknak, akik hasonló tüneteket észlelnek magukon:
Az orvosi rendelők mostani forgalmának a nagy részét a vírusfertőzések teszik ki. Ez lehet influenzaszerű betegség, lehet koronavírus, lehet meghűléses eredetű betegség. Egy részük lázzal is járhat. Az orvos ilyenkor – ha van rá utaló jel – csinál egy koronavírus tesztet. Az esetek jelentős részében nincs szükség antibiotikumra
- mondta az orvos.
A családorvos szerint fejfájás és rossz közérzet szokott lenni a vezető tünet, illetve a szédülés és gyengeség.
"Ha szükség van rá, akkor azt javaslom, hogy vegyünk be lázcsillapítót, szedhetünk D-vitamint és teázhatunk is. Azoknál, akik csak szédülnek, azoknál is ugyan ez a forgatókönyv. Viszont, ha a szédülés tovább tart 1-2 napnál, illetve ez intenzív szédülés és társul hozzá hányinger, hányás, akkor meg kell vizsgálni, hogy nincs-e központi idegrendszeri gyulladás vagy más egyéb. Alaposabb kivizsgálást javaslok" – zárta.