tóth gabi
Az elkövetők felkészültek voltak a történetük hátteréből.
Egymillió forintot meghaladó összeget csaltak ki egy nyugdíjas, tiszakécskei nagymamától, miután a Németországban élő lányáról találtak ki történeteket az elkövetők. A 80 éves nőt egy ismeretlen férfi hívta fel szeptember 28-án azzal, hogy a külföldön élő lánya börtönbe került, ő pedig egy német rendőr, aki adategyeztetés céljából kereste fel az anyukáját. Ezután mindenféle információt osztott meg vele, lakcímet egyeztetett, és elárulta azt is, hogy a lánya azért került a fogdába, mert egy kábítószer-tartalmú csomagot akart feladni az ottani postán.
Ezután a telefonáló férfi közölte az idős hölggyel, hogy a lány szabadulhat egy nagyobb összegű óvadék fejében, ezután pedig időt is alig hagyott a hölgynek gondolkodni, rögtön mondta, hogy küldenek valakit személyesen az összegért.
Rövid idő elteltével meg is érkezett a házhoz egy fiatal nő, aki átvett a sértettől egy nagyobb összeget – forintot és eurót –, majd egy autóval távozott. Szerencsére az egyik szomszéd szemtanúja volt a találkozónak, és bár nem tudta, hogy pontosan mi történik a szeme előtt, és a kocsi rendszámát sem látta, de magát a látogatót és a jármű jellegzetességeit jól megfigyelte. Ez vezette a rendőröket nyomra. A bejelentés után ugyanis azonnal széles körű adatgyűjtésbe kezdtek, tanúkat kutattak, kamerák felvételeit elemezték. Így a szomszéd leírása alapján hamar megtalálták a bűncselekményhez használt autót, majd pedig a sofőrjét is egy 30 éves ceglédi lakos személyében. A csalás bűntettével gyanúsított nőt őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását
- számolt be a megrázó részletekről a rendőrség hivatalos weboldala a Police.hu.
A hatóság figyelmeztette rá az embereket, hogy hogyan lehet elkerülni az ilyen jellegű átveréseket, és hogy mit tegyenek az áldozatok ilyen esetekben.
A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet arra, hogy az utóbbi időben egyre inkább elterjednek a különféle csalások. A bűnözők interneten és telefonon keresztül – különböző valótlan történeteket kitalálva – próbálnak a gyanútlan áldozatoktól pénzt kicsalni. Az egyik módja az, amikor a telefonáló azt állítja, hogy a sértett hozzátartozója balesetet okozott vagy külföldön börtönbe került, ám némi készpénz segítségével el lehet intézni, hogy a rokon kimásszon a bajból. Ezek a történteket sohasem valósak; sem a magyar, sem a külföldi rendőrök nem kérnek telefonon senkitől pénzt – az óvadék vagy bírság kifizetése ily módon nem lehetséges, ezért kérjük, ne dőljenek be ezeknek a meséknek! Ha ilyen hívást kapnak, vagy valaki személyesen jelenik meg Önöknél ehhez hasonló valótlan történettel, azonnal értesítsék a rendőrséget!