tóth gabi
Nem először próbálnak meg csalók visszaélni a bükki füvesember nevével. Az örökösök azt kérik, ezt a három kérdést mindenképp tegyük fel, ezzel véve elejét egy esetleges átverésnek.
Sosem lehetünk elég óvatosak az interneten: az anonimitás leplébe burkolódzva, vagy éppen hamis identitást felvéve, könnyen megtéveszthetnek bennünket. Különösen fontos a fokozott előtekintés olyankor, amikor az egészségünk, vagy épp az életünk kerülhet veszélybe, ha rossz emberekbe fektetünk bizalmat.
A rendőrség folyamatosan küzd a szélhámosok előkerítéséért, de mi magunk is sokat tehetünk, hogy ne sétáljunk bele mások csapdájába. A Györgyteát, amelyet a legendás bükki füvesember, a múlt évben elhunyt Szabó Gyuri bácsi óriási gyógynövény-ismeretével alkotott meg, is számos alkalommal hamisították meg. A Györgytea.hu-n számoltak be arról, hogy csak ebben az évben már 22 tonna hamis árut semmisített meg a hatóság, a fogyasztók megtévesztése miatt pedig több esetben büntetőeljárás is indult.
Az örökösök emiatt most arra kérik az embereket, hogy, mielőtt megvásárolnának bármit, amit a Györgytea név alatt kínálnak fel nekik, három ellenőrző kérdéssel vegyék elejét a visszaélésnek.
Amennyiben túl szépnek tűnik valami ahhoz, hogy igaz legyen, akkor többnyire nem az. A gyógyteák ugyanis sosem helyettesíthetik a tényleges orvosi kezelést és gyógyulást sem nyújtanak komoly betegségekre. Épp ezért, ha csodákat ígér egy termék, akkor azt jobb mindig szkeptikusan kezelni, és nem bedőlni neki.
A kezdeti kételkedés után jön az alaposabb vizsgálat: a Györgytea minden terméke megtalálható a hivatalos webáruházukban és oldalaikon is, amit így könnyedén le lehet ellenőrizni. Árulkodó jel lehet továbbá a rossz helyesírás, az üres Facebook-oldal, az ügyetlen montázs, vagy a kapcsolatfelvételi-adatok hiánya.
Ha az előző két kérdést követően is bizonytalannak érzi magát a kínált termék hitelességét illetően, bátran vegye fel a kapcsolatot a Görgyteával e-mailen ([email protected]), vagy az ügyfékszolgálatukon keresztül!
Nagyon fontos észben tartani, hogy semmi esetre se kérjen visszahívást gyanús hirdetőktől, és ne adjon ki telefonon keresztül adatokat! A visszaélésre okot adó hirdetéseket pár kattintással jelentheti is az adott közösségi oldalon.
Amennyiben már belesétált a csapdába, akkor sincs még semmi sem veszve: nem köteles ugyanis átvenni és kifizetni a megrendelt árut. Ha viszont már megkárosították, illetve az adatai illetéktelen kezekbe kerültek, feltétlenül értesítse a rendőrséget is!