kulcsár edina
A beszmogosodás mellett több negatív hatása is van a napokon át tartó ködnek. Dr. Pintér Ferenc meteogyógyász, a Meteo Klinika igazgatója mondta el, miért nehezebb ilyenkor az autósoknak.
„Ez a nyirkos, ködös, fényszegény időjárás nemcsak az immunrendszert gyengíti le, de figyelmetlenebbé, lehangoltabbá is tesz, jelentősen rontja a mentális állapotunkat, így ilyenkor megnő a balesetek száma” – fogalmazott dr. Pintér Ferenc meteogyógyász.
„Nem tudunk kikelni az ágyból, nincs semmi kedvünk, motiválatlanok vagyunk, lassulnak a reflexeink. Nem tudunk a munkának nekifogni, nem tudunk odafigyelni, nem halad a dolog. Kedvetlenek, rosszkedvűek vagyunk, a családtagjainkkal és a közvetlen környezetünkkel szemben is” – jegyezte meg az igazgató.
Komoly problémát okoz, hogy akár 100 méteres léptékben is megváltozhatnak a látási viszonyok. Egy viszonylag tiszta zónát követ egy tejködös szakasz, ami a legtöbb autóst váratlanul éri. Emiatt sokan bepánikolnak, kapkodnak és rossz döntéseket hoznak
– hívta fel a figyelmet a meteogyógyász.
Hozzátette: „Ezen kívül értelemszerűen a gumik tapadása is egészen más nyirkosabb időben.”
Tovább rontja a látási viszonyokat a helyenként növekvő szmog, ami segíti a ködképződést, és késlelteti annak feloszlását. Ezek együttes hatása indokolttá teszi, hogy sokkal óvatosabban vezessünk, mint általában
– hangsúlyozta a Meteo Klinika igazgatója.