tóth gabi
A sziámi ikrek szétválasztását végző idegsebész megosztja az igazságot a nagyvilággal, naplóbejegyzések formájában.
A szétválasztó műtét nehézségeiről beszél az idegsebész a legújabb részben, szerinte a kislányok műtétjéről szóló hazai kommunikáció tele van féligazságokkal.
Dr. Csókay András, a Honvédkórház Semmelweis-díjas idegsebésze azzal írta be magát a hazai és a nemzetközi orvostörténelembe, hogy kollégáival végrehajtott egy orvosi bravúrt: szétválasztottak egy, a fejüknél összenőtt sziámi ikerpárt.
Rabeja és Rukia történetét mi, magyarok is végigizgultuk, tízezrek imádkoztak a műtétsorozat sikeréért. A magyar orvosok végül elvégezték a kockázatos műtétet, szétválasztották az ikerpárt.
„Nagyon nehéz, a gonoszt csak úgy lehet féken tartani, ha saját fegyverével győzöm le, vagyis a hibáikra rámutatok, a hazai kommunikáció tele van féligazságokkal, ahogy a kislány állapotáról írnak így valótlanságot sugall.„ – számol be a megdöbbentő igazságról Csókay doktor.
2019 augusztus 11-re emlékszik vissza az idegsebész, amikor Rukia állapota rosszabb volt, de a haza kommunikáció sikerről beszélt.
Megtudtuk: a sikerkommunikáció hatására gyengült az imaháttér is, ami hátráltatta a gyógyulást.
„Úgy vagyok szakmai csapatvezetője a szétválasztásnak, hogy minden kommunikációt ki akar venni alólam pár szakmailag hozzá nem értő civil vagy nem is idegsebész...Nem az én embereim, de együtt kell velük haladnom” – írja Csókay. Hozzátette: a bangladeshi kollégák segítették.
Mint ahogy a Ripost megírta, nem csak a sikerről szólt a szétválasztás, sokszor életveszélyben voltak az ikrek. A szörnyű igazságról a Magyar Kurír oldalán számol be az idegsebész. A napló már megjelent részeiben köntörfalazás nélkül mondja el a szörnyű igazságot az idegsebész, mert állítása szerint sok minden nem úgy történt Dakkában, ahogy megírták. Hangsúlyozza: a hivatalos kommunikációban a szétválasztott sziámi ikrek történetében a hozzáértés hiánya miatt nem esett szó megfelelő súllyal az életveszélyről, a fertőzésről és az aggódásról.